W piątek 24 stycznia 2020 roku, w sali im. Karola Musioła opolskiego Ratusza, odbyła się impreza z okazji 65 lat istnienia opolskiego Oddziału PTTK. Z tej okazji wręczono dyplomy i odznaczenia dla najaktywniejszych członków towarzystwa.

Młodzieżową odznakę "Orli lot" przyznawaną przez Zarząd Główny PTTK otrzymały:

Magda Malorny i Marcelina Nawracaj.

Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne nr 136 otrzymało Złotą Odznakę "Przyjaciel Opola".

Rekrutacja na rok szkolny 2020 /20 2 1

do publicznych szkół podstawowych,

dla których Miasto Opole jest organem prowadzącym

Dokumenty rekrutacyjne w zakładce "Rekrutacja"

zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek – ambasador kampanii „e-Polak potrafi” oraz Anna Borkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK.

Prosimy o przekazanie tej informacji nauczycielom pracującym w Państwa placówce oraz rodzicom, do których także kierujemy nasze zaproszenie.

Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodne źródło informacji. My je Państwu gwarantujemy.

Co ważne, każdy może wziąć udział w szkoleniu i zadawać pytania w jego trakcie.

Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem: https://www.facebook.com/naukatolubie

Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony, gdzie znaleźć można m.in. porady dla rodziców i nauczycieli, publikacje oraz filmy wyjaśniające trudne pojęcia: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci

Szkolenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji i NASK „e-Polak potrafi!".

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół ds. ds. kampanii edukacyjno-informacyjnych Ministerstwa Cyfryzacji i NASK

17 stycznia uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Warzechą uczestniczyli w musicalu „Skrzypek na dachu”, wystawianym  na deskach Wrocławskiej Opery. Piękna monumentalna dekoracja, dwustuosobowy zespół wykonawców, efektowne tańce (szczególnie piękna scena wesela), orkiestra, która porzuca operowy patos, i przełamanie konwencji przez uteatralnienie scen dialogowych. Uczniowie zobaczyli  przedstawienie dające rozrywkę, ale i zmuszające do refleksji.

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły kwestowali  na ulicach Opola. W tym roku Orkiestra zbierała na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń. Pobiliśmy zeszłoroczny rekord w zbiórce. Udało nam się zebrać do puszek 4418.32 zł