Dzień Otwartej Szkoły przebiegał pod hasłem rozpoczynającej się wiosny. Przybyli goście oraz przyjaciele naszej szkoły zobaczyli występ przygotowany przez grupę uczniów z klasy drugiej oraz posłuchali piosenek w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego. Po części artystycznej pani dyrektor zapoznała rodziców przyszłych uczniów z ofertą szkołyi działaniami, które są podejmowane poza obowiązkowymi zajęciami dydaktycznymi.

W drugiej części Dnia Otwartego przyszli uczniowie oraz ich rodzice mieli możliwość zwiedzenia szkoły, porozmawiania z nauczycielami oraz wzięli udział w różnorodnych zajęciach, które odbyły się w świetlicy szkolnej, w pracowni chemicznej, matematycznej, językowej, w szkolnej strefie relaksu oraz na sali gimnastycznej.

15 marca  obchodzony jest  Dzień Edukacji Prawnej , celem wydarzenia jest promocja wiedzy o prawie w społeczeństwie polskim, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie klasy VI w dniu dzisiejszym odwiedzili Sąd Okręgowy w Opolu. Mieliśmy okazję zobaczyć przyjazną salę przesłuchań z lustrem weneckim oraz cele, gdzie przetrzymywani są więźniowie przed rozprawą Sądowa. Dowiedzieliśmy się sporo ciekawych rzeczy od sędziego, który się z nami spotkał.

 

Czytaj więcej...

W dniach 17-18.03.2018 w Bruntalu w Czechach po raz 11 odbyły się Międzynarodowe Grand Prix w pływaniu.
Dominika Trentkiewicz, uczennica kl. VII podczas kolejnych 5 startów za każdym razem zajmowała miejsce na podium.Finalnie w kategorii zarówno 14 latków jak i w kategorii Open zajęła I miejsce wśród 105 dziewczynek na zawodach.

Gratulujemy fantastycznej formy i życzymy naszej uczennicy kolejnych wspaniałych startów.

Serdecznie zapraszamy

uczniów i nauczycieli

Szkoły Podstawowej nr 28

na spotkanie z opolską poetką

Panią Ireną Roziewicz Bota, które odbędzie się 23.03.2018 w świetlicy szkoły, ok. godziny 9:00.

Irena Roziewicz Bota - Pierwszy wiersz napisała na konkurs o ziemi ojczystej, będąc uczennicą szóstej klasy szkoły podstawowej. Debiutowała wierszami w „Angorze” w 2004 roku. Poza tym wybrane wiersze drukowane były w lokalnej prasie oraz ukazały się w wydaniu zbiorowym „Drogami znaczeń”(2008 r.) i „Wiersze pachnące jedliną” (2011 r.) W 2016 roku wydała tomik wierszy „Paleta uczuć”.

W dniu 13.03.2018 uczeń kl. VI Piotr Jagieła wziął udział w kolejnej edycji Konkursu wiedzy i erudycji „Omnibus”, organizowanym przez PSP Nr 33 i. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opolu. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny- obowiązywały wiadomości i umiejętności objęte materiałem nauczania wszystkich przedmiotów szkoły podstawowej.

 Piotr godnie reprezentował naszą szkołę - zajął 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Strona 1 z 45

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1