W ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Nauki” klasa III wraz z innymi uczniami i nauczycielami brała udział w warsztatach i pogadankach, które odbyły się w Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE. Uczestnicy wycieczki  zwiedzali pracownie: fizyki, robotyki, matematyki, muzyki, przyrody i wiele innych. Wielkie zaciekawienie wzbudzało konstruowanie własnego robota, udział w pokazach i zabawach naukowych i muzycznych. Czasami trzeba było mocno pracować podczas rozwiązywania zagadek i szyfrów matematycznych, ale i pobawić się z mikrofonem w studiu nagrań. Wrażeń było wiele, a nudy ani przez chwilę.

Regulamin konkursu

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu w dniu 27 września uczniowie klasy VI wraz z wychowawca p. Katarzyną Warzecha uczestniczyli w wykładach i warsztatach zorganizowanych w miejskim Ratuszu w Opolu. Celem spotkania było uświadomienie dzieci o konsekwencjach jazdy pojazdem bez uprawnień o nowych przepisach ruchu drogowego, o szkodliwości spalin na środowisko i człowieka. Po wykładach uczniowie mogli pojeździć na longbordach oraz rowerach- co nie było takie proste.

Więcej zdjęć

23 września 2017 w sobotę, choć pogoda nie była zbyt łaskawa, wzięliśmy udział w tym ważnym dla naszego miasta wydarzeniu. Dołączyliśmy do orszaku św. Wojciecha.

Oglądaj również  http://www.nto.pl/wiadomosci/opole/g/wielka-parada-historyczna-na-800-lat-opola-zdjecia,12511168,25659248/

Wraz rozpoczęciem nowego roku szkolnego Dominika Trentkiewicz, uczennica kl. VII została powołana przez Polski Związek Pływacki do Kadry Narodowej Juniorów na okres od 01.09.2017 do 31.03.2018 r. . Nasza pływaczka jest jedną z 33 dziewcząt w Polsce w roczniku 2004.

Gratulujemy szczególnego wyróżnienia i życzymy powodzenia podczas zawodów.