Dzień pierwszy 17 marca 2019r.

Wyruszamy o świcie. Jeszcze ciemno na dworze. Żegnają nas rodzice.Będziemy jechać przez Niemcy, Holandię do Belgii. W Brukseli jesteśmy umówieni z naszymi przyjaciółmi z Grundschule am Humboldtring w Poczdamie, z którymi wspólnie realizujemy projekt "Wir packen eine Kinderrechteschatzkiste" w ramach programu Erasmus+. Do Brukseli dojeżdżamy około godziny 19-tej. Po zakwaterowaniu idziemy na spotkanie z naszymi partnerami. Przywitania, krótkie ustalenia i zasłużony odpoczynek.

Dzień drugi 18 marca 2019r.

Po śniadaniu wyruszamy do Brugii i Gandawy. Zadziwiająco przepiękne miasta ze starą architekturą z czasów średniowiecza. Spacerując wydaje nam się, że czas się zatrzymał. Naszą uwagę przykuwają wystawy sklepików z czekoladą i pięknymi brabanckimi koronkami. Obydwa miasta przeplatane są malowniczymi kanałami podobnymi do tych, które można spotkać w Wenecji. Resjs stateczkiem był dla nas niespotykaną atrakcją. Wisienką na torcie były zjedzone na rynku Brugii słynne na całą Europę frytki belgijskie.

Dzień trzeci 19 marca 2019r.

Z samego rana wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Poczdamu jedziemy na umówione spotkanie w Muzeum Historii Europy. Zwiedzamy ekspozycje poświęcone rozwojowi Europy od zarania dziejów do dnia dzisiejszego. W dalszej kolejności szlak wiedzie nas do Atomium. Z ostatniego piętra tego cudu techniki i architektury podziwiamy panoramę Brukseli. Ostatnim punktem dnia dzisiejszego jest spacer po parku Mini Europa. W ciągu godziny przenosimy się w różne zakątki naszego kontynentu.

W dniach 17-18.03.2019 r. Dominika Trentkiewicz, uczennica kl. VIII wzięła udział w Międzynarodowych Zawodach Grand Prix w Bruntalu.
W zawodach uczestniczyło 284 zawodników, w tym 138 dziewczynek. Dominika wystartowała w 5 konkurencjach, w których zdobyła 1 złoty i 4 srebrne medale. Były to zawody sprawdzające wszechstronność zawodników w 5 stylach pływackich. Zdobyte miejsca oraz punkty pozwoliły zająć Dominice 1 miejsce w klasyfikacji ogólnej w kategorii rocznik 2004 i starsi. Wskazuje to na bardzo dużą wszechstronność naszej uczennicy w różnych stylach pływackich, czego gratulujemy i życzymy wspaniałej formy.

Kolejna impreza turystyczna Szkolnego Koła SKKT odbyła się w sobotę 23 lutego 2019r. Udaliśmy się pociągiem do Brzegu. Zwiedziliśmy Zamek Piastów Śląskich, zwany Śląskim Wawelem. Byliśmy w brzeskim Ratuszu oraz spacerowaliśmy z przewodnikiem po mieście. Na koniec zajadaliśmy się słodkościami w znanej brzeskiej cukierni "Bombonierka".