Dnia 23 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory to  dla młodych ludzi pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Od tego, jak będą zorganizowane, będzie zależała motywacja do angażowania się w sprawy publiczne w życiu dorosłym. – Organizując wybory pokazujemy uczniom i uczennicom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy ich w ten sposób do wyrażania własnego zdania.

W tym roku kandydowały 23 osoby. W głosowaniu brało udział 95 uczniów naszej szkoły. Oto wyniki:

1.      Paulina Piechota 55 głosów

2.      Magdalena Malorny 35  głosów

3.      Jan Lisoń 27 głosów

4.      Maksymilian Czok 25 głosów.

Tym samym przewodniczącą szkoły w roku szkolnym 2020/2021 została Paulina Piechota, zastępcą Magdalena Malorny, sekretarzem Jan Lisoń.

Opiekunem Samorządu została pani Katarzyna Warzecha, zastępcą pani Magdalena Chmiel- Bryzik.

Gratulujemy!!!

Wszystkie osoby, które kandydowały zachęcamy do wspólnej pracy i zaangażowania.

W dniu 15.09.2020 uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w wyjątkowych (w tym roku z uwagi na procedury związane z Covid-19) plenerowych zajęciach profilaktycznych „Potencjał jest w nas”, realizując Program Profilaktyki Pozytywnej we współpracy z zaprzyjaźnionym z nasza placówką p. Sławomirem Kanią, reprezentującym Uniwersytet Opolski i Fundację Intra. Uczniowie ustosunkowywali się do zagadnień związanych z profilaktyką uzależnień od tytoniu, alkoholu, środków odurzających (w tym dopalaczy) poprzez ustawianie się na odpowiednio wyznaczonych miejscach w terenie zielonych przy szkole. Druga część zajęć będzie przeprowadzona w formule zdalnej w pracowni komputerowej w październiku 2020r. Programem objęci zostaną także rodzice oraz nauczyciele.

Zespół nauczycieli, Dyrekcja oraz pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Opolu, w oparciu o obowiązujące przepisy, przygotowali szkołę do rozpoczęcia zajęć lekcyjnych od    1 września 2020 r. Działania szkolne rozpoczynają się „prawie” normalnie i powinny być możliwe do prowadzenia stacjonarnie (obecność wszystkich uczniów i nauczycieli w szkole) tak długo, jak to będzie możliwe. Mamy nadzieję na powrót do szkolnej normalności, ale pozostaje niepewność związana z rozwojem sytuacji epidemicznej w naszym kraju i mieście.

Za nami blisko cztery miesiące nauki zdalnej. W tym czasie nabyliśmy wiele doświadczeń i umiejętności, ale również napotkaliśmy na sporo problemów, których obecności jesteśmy świadomi.

Aby dostosować i zoptymalizować do panującej sytuacji epidemicznej w kraju wszystkie procesy szkolne, należy przestrzegać, do odwołania, procedury bezpieczeństwa zamieszczone poniżej oraz inne zasady i regulaminy obowiązujące w szkole. W pierwszym tygodniu nauki wychowawcy klas i nauczyciele poszczególnych przedmiotów zapoznają uczniów z przygotowanymi na czas pandemii regulaminami poszczególnych pracowni, stołówki, świetlicy, biblioteki itp.

Wszystkie niezbędne informacje będą przekazywane rodzicom drogą elektroniczną poprzez e-dziennik i stronę internetową. Przekażemy również informacje o tym, jak my, jako szkoła, przygotowujemy się do ewentualnego, ponownego przejścia na pracę zdalną.

Drodzy uczniowie i rodzice razem wszystko jest możliwe, nauka stacjonarna ma szansę na utrzymanie. Z góry dziękuję za współpracę i mam nadzieję, że wszyscy pozostaniemy zdrowi.

Pozdrawiam serdecznie

Urszula Metelska

Dyrektor ZSP Nr 1 w Opolu

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa

Oświadczenie rodziców

Informacje Ministerstwa Edukacji Narodowej dla rodziców

Wydrukowany i wypełniony wniosek należy wrzucić do skrzynki przed wejściem głównym do szkoły lub zeskanować i wysłać zaszyfrowanym mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Karta zgłoszenia do pobrania