17.05 klasa 1 miło spędziła czas na wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego w Staniszczach Małych. Na miejscu mieliśmy zajęcia edukacyjne, m.in.:

-  pieczenie ekologicznych ciasteczek oraz omówienie skąd się biorą poszczególne składniki potrzebne do ich wypieku,

-        nauka dojenia krowy i wysłuchanie ciekawostek na jej temat,

-        opowieści o życiu i przydatności pszczół,

-        wykonywanie własnego obrazu.

Dodatkowymi atrakcjami były pieczone kiełbaski, skoki na trampolinach czy jazda na gokartach.

Magdalena Buczarska

17 maja uczeń naszej szkoły Bartosz Dorosiewicz wraz z opiekunem artystycznym pracy

p. Katarzyną Warzechą, mieli możliwość zwiedzenia Warszawy oraz Sejmu RP.

Wyjazd był nagrodą dla Bartosza za I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Niepodległa”. Organizatorką konkursu oraz wyjazdu była pani poseł Katarzyna Czochara.

Serdecznie gratulujemy  Bartoszowi oraz gorąco dziękujemy pani poseł.

W maju uczniowie klasy VII Natalia Łasocha i Bartosz Dorosiewicz wzięli udział w ogólnopolskim konkursie muzycznym zorganizowanym przez Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu oraz Fundacje Tutaj Przyszłość w Lublińcu.

Wyśpiewali I miejsce śpiewając piosenkę „Czerwone słoneczko”.

Gorąco gratulujemy.

W ramach świętowania rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 15 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły odśpiewali wspólnie Mazurek Dąbrowskiego oraz dwie inne pieśni hymniczne. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Narodowego Centrum Kultury w ramach konkursu „Do hymnu", do którego zakwalifikowało się 300 szkół z całej Polski, w tym nasza szkoła.

Zachęcamy do obejrzenia spotu promującego tę niezwykłą inicjatywę.

Dnia 04.05.2019 r. Dominika Trentkiewicz, uczennica kl. VIII wzięła udział w Międzynarodowym Wielomeczu International Junior Swimming Competition V4  Olympic Hopes w Oświęcimiu, jako jedyna z 29 reprezentantów Kadry Narodowej Polski Juniorów.  W mocno obsadzonych zawodach, zwłaszcza przez reprezentację Węgier, Dominika zdobyła dwa medale: srebro na 50 m stylem grzbietowym oraz brąz na dystansie 100 m stylem grzbietowym. W tych międzynarodowych zawodach ostatecznie reprezentacja Polski w klasyfikacji punktowej uplasowała się na drugiej lokacie, gromadząc na swoim koncie łącznie trzydzieści siedem medali.

Jesteśmy dumni z tak znaczących wyników naszej uczennicy.