Ciekawe artykuły związane z radzeniem sobie z emocjami w czasie pandemii.

Jak sobie radzić z emocjami wywoływanymi pandemią

Jak sobie radzić ze stresem

Jak skutecznie uczyć się w domu

Szanowni Rodzice,

Bardzo serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę i pomoc w realizacji zdalnego nauczania. Wszyscy znaleźliśmy się w nowej, trudnej sytuacji. Tylko działając wspólnie, pokonamy przeszkody.

W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r., nauczanie realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, staje się obowiązkowe dla wszystkich uczniów. Będziemy je realizować według planu zajęć przedstawionego poniżej.

Plan lekcji na okres 25 marca - 10 kwietnia 2020 r.

Szanowni Państwo,

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, informujemy o zmianach organizacyjnych dotyczących rekrutacji do publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Opole. Zmiany dotyczą sposobu dostarczania do szkół dokumentacji.

Proponowane formy dostarczania dokumentacji to:

1. Skany dokumentów wysłane na adres mailowy szkoły,
  2. Fotografie dokumentów wysłane na adres mailowy szkoły,
  3. Mail informujący o zgłoszeniu dziecka do szkoły, w obwodzie której dziecko zamieszkuje.

Rekomenduje się, by wiadomości zawierające dane osobowe przesłane zostały w formie zaszyfrowanej wiadomości, do której hasło zostanie wysłane w osobnym mailu.

Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej.

Prosimy o zapoznawanie się z informacjami na stronach internetowych szkół w zakładce Rekrutacja.

Opole, 11 marca 2020 r.

uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Opolu,

Zgodnie z rekomendacją Prezydenta Miasta Opola, informuję, że od dnia 12 marca do 25 marca 2020 roku zawieszone zostają zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach publicznych Miasta Opola, co oznacza, że przedszkola, szkoły i placówki publiczne będą zamknięte. Mając na uwadze dobro, zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, prosimy o rozważne zaopiekowanie się dziećmi, przebywanie z nimi w domach, unikanie wszelkich miejsc publicznych, zgromadzeń i wyjazdów poza miejsce zamieszkania.

Informujemy, iż zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach z zapobieganiem przeciwdziałania i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U.2020 poz.374), w przypadku zamknięcia przedszkola, szkoły, do których uczęszcza dziecko (w wieku do lat 8), z powodu COVID-19, ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad ww. dzieckiem przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni.

Na stronie ZUS znajduje się druk oświadczenia o dodatkowym zasiłku opiekuńczym. https://www.zus.pl/

Prosimy o śledzenie strony internetowej Miasta Opola, www.oswata.opole.pl,  strony internetowej szkoły oraz wiadomości w

e-dzienniku, gdzie informujemy o dalszych działaniach.

Dyrektor ZSP 1 w Opolu