Dzień rozpoczęliśmy w szkole na warsztatach plastycznych. Ozdabialiśmy sprayem krzesła z użyciem przygotowanych wcześniej szablonów z prawami dziecka. Popołudnie spędziliśmy w FILMPARKU, korzystając z jego licznych atrakcji.

W roku szkolnym 2017/2018 zebraliśmy ponad 6 ton zużytego sprzętu elektrycznego. Wymieniliśmy kupony na punkty i czekamy na nagrody.

Ten znany cytat, pochodzący z wiersza Mikołaja Reja, może być mottem obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada na 21. lutego.

Święto to ustanowione zostało przez UNESCO 17 listopada 1999 r. W naszej szkole uczniowie też mieli okazję do fetowania, w trakcie którego poznali ciekawostki o języku polskim, rozwiązywali zagadkę tajemniczego zdania ("Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj") oraz zaprezentowali piękną poezję w konkursie recytatorskim.

31 stycznia rozstrzygnięto XII edycję konkursu „Śmieci mniej – Ziemi lżej ‘2017”. Uroczyste podsumowanie całorocznych działań przedszkolaków i uczniów opolskich szkół, w zakresie selektywnej zbiórki odpadów, odbyło się w sali Karola Musioła w opolskim Ratuszu.

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce, a spośród siedmiu nagród indywidualnych przyznanych przez organizatorów konkursu, aż cztery trafiły do uczniów naszej szkoły.

Nagrody indywidualne otrzymali:

Lena i Marcelina Nawracaj

Adam May

Wioletta i Mateusz Smolin

Antoni i Franciszka Dzumla.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za całoroczne zaangażowanie w zbiórkę. Dzięki aktywnemu udziałowi całej społeczności uczniowskiej  udało nam się zebrać rekordowe ilości surowców wtórnych, przekazać je do dalszej obróbki i po raz kolejny przyczynić się do ochrony najbliższego środowiska.

Od stycznia do końca listopada 2017 roku zebraliśmy łącznie:

11 732 kg makulatury

143,25 kg aluminium

351 kg zużytych baterii.

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za pomoc i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

W tym roku obchodzony był 6 lutego i przebiegał pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Z tej okazji ogłoszony był konkurs na wykonanie plakatu promującego tą międzynarodowa akcję, której już 14. edycję  obchodziliśmy w Polsce. Plakaty dowolnego formatu i wykonane w dowolnej technice były wyeksponowane na gazetkach w korytarzu szkolnym i sali komputerowej. Promowały one akcję DBI i przyczyniły się do podniesienia świadomości młodych internautów. Ponadto na lekcjach informatyki i zajęć komputerowych oraz lekcjach wychowawczych odbyły się zajęcia i pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w sieci.  Więcej informacji o DBI na www.dbi.pl oraz www.saferinternet.pl 

Strona 1 z 2

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1