1.    1.      Logujemy się do systemu https://nabor.pcss.pl/opole/przedszkole/

2.      Wypełniamy wniosek i drukujemy go.

3.      Drukujemy odpowiednie oświadczenia (o zatrudnieniu, o wielodzietności, o samotnym wychowywaniu dziecka lub pieczy zastępczej).

4.      Skany dokumentów wysyłamy na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (zaszyfrowaną wiadomością).

W jednym mailu zeskanowany dokument PDF spakowany w ZIP, a drugim mailem przesyłamy hasło do zaszyfrowanej wiadomości.

5.      Wydrukowane dokumenty możemy również przesłać wiadomością MMS (zdjęcie) na numer telefonu 515 909 622

Zostań w domu, pobaw się z dzieckiem

Szanowni Państwo,

prosimy o zapoznanie się z przygotowanym informatorem, który przybliży Państwu zasady i kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli publicznych w Opolu na rok szkolny 2020/2021.

Nabór do przedszkoli publicznych, dla których Miasto Opole jest organem prowadzącym, będzie prowadzony przy pomocy systemu informacyjnego na stronie internetowej http://www.oswiata.opole.pl/rekrutacja/przedszkola

Rekrutacja do przedszkoli publicznych w Opolu na rok szkolny 2020/2021

Uchwała-kryteria naboru

Zarządzenie Zarządzenie Prezydenta Miasta Opola

Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli publicznych w Opolu na rok szkolny 2020/2021

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2020/2021 do przedszkoli publicznych, dla których Miasto Opole jest organem prowadzącym

Terminy przeprowadzania postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2020/2021 do przedszkoli publicznych, dla których Miasto Opole jest organem prowadzącym

Dokumenty do pobrania:

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2020/2021

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021

Deklaracja o odroczeniu obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2020/2021

Oświadczenie o samotnym wychowaniu dziecka

Oświadczenie o wielodzietności

Oświadczenie o zatrudnieniu

LOGOWANIE DO SYSTEMU NABÓR 2020/2021 DO PRZEDSZKOLI

Szanowni Państwo,

w związku rozpoczynającym się od 23 marca br. postępowaniem rekrutacyjnym do przedszkoli publicznych na rok 2020/2021, z uwagi na czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w okresie od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 25 marca br., informuję, że zmieniają się zasady przyjmowania dokumentacji w okresie 23 marca - 3 kwietnia br., tak by rodzice nie musieli jej dostarczać osobiście.

Skan wniosków i pozostałych dokumentów będzie można wysłać drogą mailową na adres placówki pierwszego wyboru. Rekomenduje się, by wiadomości zawierające dane osobowe przesłane zostały w formie zaszyfrowanej wiadomości, do której hasło zostanie wysłane w osobnym mailu.

Dodatkowo, w przypadku braku możliwości wystawienia przez pracodawcę lub uczelnię/szkolę zaświadczenia o zatrudnieniu bądź uczeniu się w trybie dziennym, dopuszcza się złożenie stosownego oświadczenia, które od dnia 23 marca br. będzie dostępne na stronie internetowej.

Można również wykonać zdjęcie wniosku i przesłać na numer telefonu  515 909 622

Adres mailowy do  Przedszkola Publicznego nr 36 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Opolu

W sytuacjach skrajnych lub w przypadku napotkania niestandardowych przeszkód związanych z przekazaniem dokumentacji, prośba o bezpośredni kontakt z Dyrektorem przedszkola pierwszej preferencji.

Szanowni Państwo,

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, informujemy o zmianach organizacyjnych dotyczących rekrutacji do publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Opole. Zmiany dotyczą sposobu dostarczania do szkół dokumentacji.

Proponowane formy dostarczania dokumentacji to:

1. Skany dokumentów wysłane na adres mailowy szkoły,
  2. Fotografie dokumentów wysłane na adres mailowy szkoły,
  3. Mail informujący o zgłoszeniu dziecka do szkoły, w obwodzie której dziecko zamieszkuje.

Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej.

Prosimy o zapoznawanie się z informacjami na stronach internetowych szkół w zakładce Rekrutacja.