Nasze Przedszkole odwiedził dobrze już znany  nam  wszystkim  teatrzyk „Wróbelek Elemelek”  z Opola. Tym razem aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Czerwony Kapturek” na podstawie bajki Charlesa Perraulta.

Przedstawienie okazało się być tak ciekawe, że wszyscy zapomnieliśmy o strachu kiedy na scenie pojawił się zły i głody wilk. Wesoły, pozbawiony przemocy spektakl uczył dzieci posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzegał je, by nie ufały nieznajomym. Ponadto przybliżył naszym milusińskim piękno lasu i całej przyrody.

Dzieci miały również możliwość współtworzyć akcję przedstawienia, a na zakończenie nie szczędziły braw aktorom. Po obejrzeniu historii „Czerwonego Kapturka” zapamiętamy raz na zawsze, że trzeba słuchać naszych kochanych rodziców i nie należy rozmawiać z nieznajomymi. Przedszkolaki, prócz obejrzenia pięknego przedstawienia mogły również zapozować z aktorami do wspólnego zdjęcia.

Przedszkolaki z grupy „Motylki” i „Żabki” udały się na zajęcia biblioteczne do pobliskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej (filia nr 21) Opolu. Zajęcia przeprowadzała pani bibliotekarz  mgr Halina Książek.Tematem zajęć był KOSMOS. Dzieci słuchały wierszy na temat kosmosu, wiele dowiedziały się o planetach układu słonecznego, gwiazdach, księżycu, słońcu i rakietach kosmicznych. Temat był dla nich trudny więc zadawały wiele zabawnych pytań, na które pani cierpliwie odpowiadała i  pokazywała ilustracje w książkach.Dzieci dowidziały się również wiele na temat ZNAKÓW ZODIAKU i starały się zapamiętać ich nazwy. Przedszkolaki zwiedziły również bibliotekę, dowiedziały się jak wypożyczać książki, jak dbać o nie. Natomiast pod koniec pobytu pani bibliotekarka zachęciła wszystkich do korzystania z biblioteki przekazując nauczycielowi karty zapisu które każdy przedszkolak mógł przekazać rodzicom i zapisać się do biblioteki.Nietypowe przedpołudnie w bibliotece bardzo się dzieciom podobało i planujemy następne. Bardzo dziękujemy Pani Halinie Książek za ciepłe i miłe przyjęcie.

Dnia 3.02.2020 Grupa Motylki wybrała się na spacer do pobliskiej kwiaciarni w celu zapoznania dzieci z zawodem florysty i poznania różnych gatunków kwiatów. Dzieci miały możliwość poznawać wszystkimi zmysłami kwiaty cięte i doniczkowe, osłuchały się z ich nazwami oraz zapoznały się z ich wyglądem. Dowiedziały się też jak pielęgnować kwiaty i po co są sadzonki. Wyjście bardzo się im podobało.

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.

Babcia i Dziadek to wielki skarb i słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 21-24-27 stycznia odbyły się uroczyste spotkania w grupach, które stały się tradycją w naszym przedszkolu.

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Wszystkie grupy zaprezentowały także inscenizacje o tematyce świątecznej. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed zgromadzoną publicznością.

To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek. Atmosfera była uroczysta i pełna radości. Bardzo dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy za rok do naszego przedszkola.

więcej zdjęć

Na ten dzień wszyscy czekali już oda dawna… Sala przedszkola w radosnej odsłonie, udekorowana kolorowymi balonami i serpentynami wypełniła się niecodziennymi gośćmi. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Wszystkie dzieci prezentowały się przepięknie i wyjątkowo. Czas zabawy  umilał wodzirej Marynarz.

Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami i konkursami.. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach dzieci to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą wszystkim towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego. Zapraszamy do galerii zdjęć.