Przedszkolaki wybrały się na spacer po najbliższej okolicy przedszkola  w poszukiwaniu zmian jakie zachodzą w przyrodzie Jesienią. Pogoda nam sprzyjała. W pięknym, jesiennym słońcu podziwialiśmy drzewa, krzewy i kwiaty w nowej szacie. Zbieraliśmy jesienne dary.  Najlepsza jednak była wizyta w ogródku Ksawerego i Pawła z grupy Słoneczek  i podziwianie dorodnych dyń, połączone z  degustacją pieczywa z dżemem dyniowo-pomarańczowym własnej roboty.  Wyprawa należała do bardzo udanych, pięknie dziękujemy rodzicom naszych milusińskich za zaproszenie i pyszny poczęstunek.

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo- marchewkowy. Wspólnie wybraliśmy się  do sklepu po potrzebne składniki. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy,  dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był samodzielnie, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Także z myślą o jarzynowych witaminkach postanowiliśmy zabawić się w kuchcików i przygotować klasyczną sałatkę jarzynową. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych jej składników. Podczas robienia sałatki dzieci  nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Panie zadbały o niezbędne  składniki, dzieci natomiast przyniosły potrzebne akcesoria: nożyki, deseczki i oczywiście fartuszki. Przedszkolaki pamiętały, że w trakcie pracy trzeba zachować szczególne bezpieczeństwo. Gdy wszystko było już pokrojone, przyszedł czas na mieszanie i doprawianie. Gotową sałatkę nałożyliśmy do pucharków urządzając w sali prawdziwą ucztę!

To były naprawdę ciekawe dni w przedszkolu.

W ramach Programu „Biały Ząbek”, w dniach 28.09 – 02.10.2017r. odwiedziła dzieci przedszkolne pani Sabina z Opolskiego Oddziału PCK, która przeprowadziła cykl pogadanek na temat profilaktyki w zwalczaniu próchnicy oraz zdrowego odżywiania przedszkolaków. Dzieci z uwagą słuchały, jak należy dbać o zęby. Brały aktywny udział w zajęciach i co najważniejsze zadeklarowały systematyczne mycie zębów oraz ograniczenie słodyczy w codziennej diecie. Na zakończenie warsztatów, każde dziecko dostało kolorową szczoteczkę. Zaś do przedszkola otrzymaliśmy edukacyjne plakaty, które przykleiliśmy w łazience. Mamy nadzieje, że akcja przyniesie efekty w postaci zdrowego uśmiechu przedszkolaków.

25 września 2017r. nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach muzycznych w ramach „Małej Akademii Piosenki”, której organizatorem jest Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Gospodarzem muzycznym był Igor Przebindowski, a gościem specjalnym popularna aktorka telewizyjna i teatralna Edyta Jungowska. Gwiazda zaśpiewała dla  najmłodszych znane piosenki z repertuaru dziecięcego oraz opowiedziała o tajnikach pracy artystycznej. Wszystkim bardzo się podobało, dzieci otrzymały specjalne Certyfikaty Uczestnictwa oraz mogły zapozować do pamiątkowego zdjęcia z tak wspaniałym gościem.


DRODZY RODZICE

ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE ORGANIZACYJNE,

które odbędzie się 13. 09. 2017 r. (środa) o godzinie 16.30

na sali gimnastycznej.

Po zebraniu ogólnym z dyrekcją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1

zapraszamy na spotkania z wychowawcami w poszczególnych grupach.

Strona 1 z 34

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1