Temat bezpieczeństwa jest nieustannie poruszany na zajęciach w naszej placówce. Już od pierwszych dni września przedszkolaki uczyły się bezpiecznego poruszania się w przedszkolu oraz jego otoczeniu. Kolejną formą podnoszenia świadomości dzieci, a zarazem uatrakcyjnieniem zajęć było spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej. W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie wszystkich grup. Strażnicy uświadomili dzieciom zagrożenia czyhające w przedszkolu oraz poza jego terenem, a także będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Zapoznali dzieci z praktycznymi sposobami ich przeciwdziałania. Wychowankowie zgodnie obiecali, że będą dbać o swoje bezpieczeństwo i unikać sytuacji niebezpiecznych.

To był naprawdę ciekawy dzień w przedszkolu. Dziękujemy naszym wspaniałym Gościom za wizytę, atrakcyjne zajęcia i zapraszamy ponownie do naszej placówki.

Wniosek

Dzieci z grupy „Słoneczka” w obecności swoich rodziców, nauczycieli oraz całego personelu Przedszkola dały swój niezapomniany, ostatni już koncert w Przedszkolu prezentując bogaty program artystyczny.

Po czterech latach wspólnej zabawy, nauki przyszedł czas rozstania. Pięknie recytowane wiersze, śpiewane piosenki i odtańczony polonez były dowodem, jak wiele przez ten czas przedszkolaki się nauczyły, ile razem przeżyły i jak wartościowy był czas spędzony w Przedszkolu. Dowodem na to była dekoracja w kształcie kadru z filmu, która przedstawiała najważniejsze wydarzenia z pobytu w przedszkolu. Wspólnych uroczystości, zajęć, zabaw i wspólnego bycia razem.

Po wręczeniu upominków na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka - Uroczysty podwieczorek! :) Pięknie nakryty stół, a na nim bajeczny tort, owoce oraz inne smakołyki. Tego popołudnia nie zabrakło łez wzruszenia, podziękowań. Będziemy tęsknić za naszymi starszakami.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom naszych „Słoneczek” za 4 wspólne lata.
Za zaufanie, którym nas obdarzyliście, każde ciepłe słowo, wsparcie i pomoc przy realizacji naszych zamierzeń oraz przepiękne podziękowanie za współpracę.

A naszym Absolwentom życzymy powodzenia i samych radosnych chwil w dalszej edukacji. Przed Wami nowe wyzwania i nowe przygody.

POWODZENIA!

W piękny czerwcowy, słoneczny dzień wszyscy uczestnicy projektu spotkali się na wspólnej imprezie plenerowej w Parku Nadodrzańskim w Opolu. Spotkanie obfitowało w liczne atrakcje dla dzieci. Odbyły się min. potyczki konkursowe, prezentacje sceniczne i wystawy prac przedszkolaków. To właśnie w tym dniu zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa, nagrody i dyplomy. Spośród naszych uczestników wyróżnienia za pracę plastyczną pt. „Zabytki mojego miasta”, otrzymali: Aleksandra Pietrzyk i Konrad Kotula z grupy „Żabek”, oraz Hanna Piechota i Marta Perucka z grupy „Słoneczek”. Kolejny sukces obie grupy zdobyły za wykonane makiety pt. „Opole za sto lat”. Grupa „Żabek” została wyróżniona także za występ taneczny do utworu pt. „Trojak”.

Udział w projekcie stworzył możliwości nawiązywania nowych przyjaźni, integracji grupy, wyzwolił potrzebę wyrażania się poprzez sztukę i rozwijał talenty oraz twórczość dziecięcą. W ciekawy sposób wyrabiał nawyki tropienia przeszłości oraz zauważania piękna w rzeczach dawnych, nierzadko zapomnianych i odkrywanych na nowo przez uczestników projektu.

To był naprawdę niesamowity dzień, z torbami wypełnionymi po brzegi nagrodami, z głową pełną wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.