Jesień to pora roku pełna różnych barw. Daje wiele inspiracji do tworzenia najwspanialszych dzieł plastycznych. Dlatego korzystając z tak obfitych darów przyrody powstał pomysł przeprowadzenia przez nasze przedszkole Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Barwy jesieni”. Głównym celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci oraz zainteresowań plastycznych. Wiele opolskich przedszkoli podjęło wyzwanie. Każda nadesłana praca była inna, wykonana wieloma ciekawymi technikami. Jury miało trudne zadanie z wyborem zwycięzców konkursu. Decydującym kryterium była samodzielność wykonania pracy.

Laureatami konkursu w kategorii 3 -4 latki zostali:

- 1 miejsce – Nadia z Przedszkola Publicznego nr 6 w Opolu

- 2 miejsce – Aleksandra z Przedszkola Publicznego nr 23 im. Juliana Tuwima

- 3 miejsce – Eliza z Przedszkola Publicznego nr 18 w Opolu

Laureatami pierwszych miejsc w grupie wiekowej 5 – 6 latki zostali:

- 1 miejsce – Julia z Przedszkola Publicznego nr 51 w Opolu

- 2 miejsce – Julia z Przedszkola Publicznego nr 36 w Opolu

- 3 miejsce – Nikodem z Przedszkola Publicznego nr 20 w Opolu

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom składamy serdeczne podziękowania  za wkład włożony w przepiękne prace. Z podziękowaniami przesyłam wszystkim dyplomy, podziękowania oraz drobne upominki.

Dnia 9.11.2018 wszystkie grupy przedszkolaków wzięły udział w uroczystości z okazji Dnia Niepodległości. Każda grupa zaprezentowała się tańcząc,  śpiewając  i recytując wiersze. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony.  Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym zespole i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

8 listopada nasze kochane maluszki oficjalnie zostały prawdziwymi Przedszkolakami. „Motylki” podczas występu dla rodziców i zaproszonych gości głośno śpiewały i recytowały wierszyki, wykazując się przy tym ogromną odwagą.  W kolorowych kostiumach pięknie zaprezentowały program artystyczny wykazując się różnymi umiejętnościami.  Maluchy były pogodne i radosne, a co najważniejsze dumne, że zostały prawdziwymi przedszkolakami. Pani wicedyrektor za pomocą magicznego ołówka dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszych „Motylków”, samych wesołych dni w przedszkolu i dużo dobrej zabawy. Szczególne podziękowania dla  rodziców za pomoc w organizacji uroczystości.

Dnia 7.11.2018 reprezentacja grupy „Słoneczka” wzięła udział w festiwalu „Piosenki patriotycznej”. Dzieci śpiewały i tańczyły do piosenki „Przybyli ułani”, za co zostały nagrodzone dyplomami i książeczkami.

Dzieci miały kolejną okazję na fascynujące spotkanie ze sztuką – do naszego przedszkola ponownie zawitał teatrzyk! Tym razem nasze przedszkole odwiedziły aktorki z Teatru „Sztuka” z przestawieniem pt. „Kozucha Kłamczucha”. Jest to piękna i umoralniająca bajka Janiny Porazińskiej,  która zachwyciła  niemal wszystkich małych widzów. Przedstawienie opowiadało o niesfornej kózce, która okłamywała swoją gospodynię, gdy kłamstwo wyszło na jaw, zwierzątko zostało wygnane z gospodarstwa.  Wszystko  jednak jak to w bajkach bywa, dobrze się skończyło, koza została przyjęta spowrotem  i obiecała, że już nigdy nie będzie kłamać. Spektakl wspaniale angażował także dzieci do zabawy, poprzez wykonanie wspólnego góralskiego tańca z aktorami na scenie. Uwagę w spektaklu przykuwała również piękna scenografia oraz kostiumy aktorów, akcentujące piękno Podhala. Ze spektaklu „Kozucha kłamczucha” wypływa ponadto piękny morał dla naszych małych widzów – przedstawienie uczy prawdomówności, umiejętności wybaczania, jak również prawdziwej przyjaźni.

Niech też nie kłamią przedszkolaki,

bo kłamstwo, bo kłamstwo

krótkie ma nogi,