Na ten dzień wszyscy czekali już oda dawna… Sala przedszkola w radosnej odsłonie, udekorowana kolorowymi balonami i serpentynami wypełniła się niecodziennymi gośćmi. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Wszystkie dzieci prezentowały się przepięknie i wyjątkowo. Czas zabawy  umilał wodzirej Marynarz.

Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami i konkursami.. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach dzieci to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą wszystkim towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wykorzystując sprzyjającą zimową aurę w dniu 15 stycznia wyruszyliśmy w trzecią już wyprawę w ramach realizacji zadań projektu edukacji regionalnej pt. „Mały Opolanin”.

Przedszkolaki z grupy  „Żabki” i „Słoneczka”  miały okazję uczestniczyć w zajęciach muzycznych, warsztatach teatralnych, mydlarskich oraz brały udział w zwiedzaniu Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.

Dzieci miały możliwość posłuchać utworów muzycznych w wykonaniu profesjonalnych muzyków. Zapoznały się również z brzmieniem instrumentów muzycznych. Spotkanie z Filharmonią wzbogaciło doświadczenia przedszkolaków, które na długo pozostaną w ich pamięci. Prawdziwą niespodzianką podczas spaceru po Opolu było spotkanie z Panem Prezydentem miasta Opola Arkadiuszem Wiśniewskim, którego pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy, że tak dba o nasze piękne miasto.  Wszyscy zadowoleni i radośni powrócili do przedszkola, dzieląc się wrażeniami z minionej wyprawy.

Tradycyjnie, jak co roku w styczniu, wybraliśmy się do Szopki przy kościele pw. Św. Józefa w Opolu – Szczepanowicach. Pierwszy raz zdarzyło się, że nie było tu żywych zwierząt, ale mogliśmy obejrzeć sceny przedstawiające pracę różnych ludzi np. kowala, garncarza, stolarza czy młynarza. Zwiedziliśmy także wystawę fotograficzną upamiętniającą 90 – lecie parafii.