21 października, w sobotę, w Brzegu odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego PTTK dla Dzieci i Młodzieży. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymały uczennice naszej szkoły: Lena Nawracaj przedstawiła "Legendę o Opolu", a Marcelina Nawracaj utwór pt. "Prawdziwy skarb".

 

W sobotę 16 września 2017 odbyliśmy 6-kilometrową trasę do Łowiska Pstrągowego "Pod Dębem" w Opolu-Grotowicach, gdzie odbyło się spotkanie integracyjne turystów "Święto Pieczonego Ziemniaka". Wspaniałą imprezę przygotowało Koło Terenowe nr 88 TRAMP. Były kiełbaski i ziemniaki z ogniska, różne przekąski turystyczne oraz gry i zabawy dla dzieci.

12 czerwca 2017 w Opolskim Urzędzie Marszałkowskim odbył się finał wojewódzki konkursu. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów klasy IV i VI, osiągając świetne wyniki:

I miejsce – Magdalena Malorny i Marcelina Nawracaj (w kategorii na album krajoznawczy),

I miejsce – Franciszka Dzumla i Wioletta Smolin (prezentacja multimedialna), 

Wyróżnienie – Alicja Dąbek, Dominika Frydel, Paulina Piechota (prezentacja  multimedialna).

GRATULUJEMY !  

 Zobacz również

http://www.umwo.opole.pl/2017/06/ojcowizna-jest-im-bliska/

http://radio.opole.pl/101,200941,zainteresowanie-regionem-ciagle-zywe-uhonorowano

W sobotę 22 kwietnia 2017 przedstawiciele Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego uczestniczyli w rajdzie "Opolska Wiosna" zorganizowanym przez PTTK O/Opole dla uczczenia 800-lecia naszego miasta. Trasa wiodła od spod budynku szkoły, przez wyspę Bolko, do centrum miasta. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem najciekawsze zabytki Opola, byliśmy w Muzeum Śląska Opolskiego, uczestniczyliśmy w konkursach rajdowych. Drużyna zdobyła I miejsce w rywalizacji szkół. Wszyscy uczestnicy zdobyli tez brązową odznakę "Przyjaciel Opola i Opolszczyzny". 

 

 

Jak co roku, w okolicach Dnia Kobiet, odbył się "Rajd z Babą" zorganizowany przez Opolski Oddział PTTK. Trasa rajdu wiodła z Suchego Boru do Opola - Grudzic. Nasze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne reprezentowała 15-to osobowa grupa uczniów z klas I-VI pod opieką nauczycieli - U. Metelskiej i I. Jacenków. Na mecie rajdu na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej Polskiego Związku Łowieckiego odbyły się konkursy: krajoznawczy, na babskie przebranie i na najmilszą dziewczynę rajdową. 

W konkursie krajoznawczym I miejsce zajęła Alina Święcka.

W klasyfikacji drużynowej rajdu zajęliśmy II miejsce.

Strona 1 z 3

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1