We wtorek 30 maja 2017 r. wraz z naszymi gośćmi zwiedziliśmy opolski Ratusz. Przyjął nas również prezydent Opola Pan Arkadiusz Wiśniewski.

https://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/1534314796599977/

29 maja 2017 po południu przybyła do naszej szkoły 14-osobowa grupa (12 uczniów i 2 nauczycieli) z Grundschule am Humboldtring w Poczdamie. Na gości czekali uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami. Po krótkim zapoznaniu się i poczęstunku uczniowie z Niemiec udali się do rodzin naszych uczniów, którzy będą ich gościć przez kolejne dni. Program wymiany jest bardzo bogaty. Czeka nas wiele wrażeń, wspólnej nauki i zabawy. Cdn...  

W dniach 6-7 października przebywała w naszej szkole sześcioosobowa grupa nauczycieli Grundschule am Humboldtring. Celem wizyty była wymiana doświadczeń w pracy szkoły oraz podsumowanie dwuletnich działań przy programie Erasmus+. Goście zwiedzili szkołę, uczestniczyli w obserwacjach lekcji, a także zwiedzali Opole.

Czytaj więcej...

Międzynarodowa wymiana uczniów

W poniedziałek 23 września w ramach współpracy z

Grundschule am Humboldtring w Poczdamie,

z wielką radością powitaliśmy w naszej szkole 9 dzieci oraz 2 opiekunów tej szkoły. Po raz pierwszy w historii szkoły realizując projekt przyrodniczo – edukacyjny, rozpoczęliśmy międzynarodową wymianę uczniów klas szóstych.

W ramach 60. rocznicy partnerstwa miast Opole - Poczdam doszło do nawiązania współpracy naszej szkoły ze szkolą podstawową w Poczdamie.

Czytaj więcej

Szkoła partnerska w Poczdamie

Strona internetowa: www.gs-humboldtring.de

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1