WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, to już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z PSP nr 36, wspólnie z rodzicami, dziadkami włączyli się w tą akcję, aby wspomóc tą wspaniałą inicjatywę.

Na czym polega projekt „Wszystkie Kolory Świata”

W ramach akcji dzieci wspólnie z rodzicami przygotowali szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określili  jej kolor skóry, imię i wiek. Umieścili  te dane w „akcie urodzenia”.

Laleczki zostaną zaprezentowane w trakcie spotkań z rodzicami w dniu 12 lutego oraz w trakcie zabawy karnawałowej w Restauracji Salomon w dniu 23 lutego 2019 roku. Minimalny koszt darowizny za laleczkę wynosi 10 zł.

Zapraszam wszystkich do wsparcia tego szlachetnego dzieła.

                                       Szkolny koordynator akcji Katarzyna Warzecha

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka świętowaliśmy z UNICEF. 20 listopada wspólnie ze szkołami i przedszkolami z całego świata włączyliśmy się w obchody tego niezwykle ważnego święta.

W tym dniu wszyscy uczniowie oraz nauczyciele przyszli ubrani na niebiesko – tym samym przyłączyliśmy się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także angażują się w globalną akcję UNICEF #GoBlue. 

Na czwartej lekcji został zorganizowany na sali gimnastycznej happening. Uczennice i uczniowie naszej szkoły z balonami w kolorze blue utworzyli serce – symbol zjednoczenia ze wszystkimi dziećmi na całym świecie. Wspólnie odśpiewaliśmy „Piosenkę o prawach dziecka” oraz zatańczyliśmy belgijkę. Niebieskie balony przystroiły szkolny korytarz.

W tym dniu w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których nauczyciele zwrócili szczególną uwagę na jedno z praw – prawo do ochrony przed przemocą. UNICEF na całym świecie zwraca uwagę na ten problem i stara się uświadomić dzieci i młodzież, że mają prawo, by czuć się bezpiecznie.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

DBI 2019 odbyło się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Ta edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcała wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online . Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Obchody DBI w naszej szkole odbywają się od początku jego powstania, czyli od 2004 roku.

W związku z trwającymi w tym czasie w naszym województwie feriami zimowymi, przełożyliśmy nasze działania na dni 11- 15 lutego. Zgłosiliśmy nasze inicjatywy do konkursu ogłoszonego przez organizatora DBI w Polsce Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Do zrealizowanych przez nas działań należały:

- kampania reklamowa DBI na korytarzu szkolnym i sali komputerowej,

- pogadanki na lekcjach wychowawczych w klasach I-III,

- lekcje informatyki poświęcone DBI w klasach IV-VIII.

                                                                           

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1