Wcześnie rano wyjechaliśmy z Poczdamu pociągiem do Berlina. Zwiedzaliśmy ciekawe ekspozycje oraz odbyliśmy warsztaty nt. praw dziecka w MACHmit Museum. Następnie największa atrakcja dzisiejszego dnia - zwiedzanie Reichstagu z przewodnikiem (sala plenarna, biblioteka, szklana kopuła). Po południu przeszliśmy się ulicami Berlina od Bramy Brandenburskiej do wieży telewizyjnej. Po powrocie do Poczdamu wybraliśmy się na spacer po parku Babelsberg.

Przedpołudnie spędziliśmy w Jugendbŭro  Potsdam na warsztatach pt."Kinderrechte in Europa und der Welt". Następnie w szkole przygotowywaliśmy projekty szablonów, które będą wykorzystane do ozdobienia krzeseł z prawami dziecka. Po południu udaliśmy się do Sanssouci. Spacerowaliśmy alejami parkowymi i wokół Schloss Sans Souci.

Po sześciogodzinnej podróży dotarliśmy do Poczdamu, rozpoczynając pierwsze międzynarodowe spotkanie w ramach projektu "Wir packen eine Kinderrechteschatzkiste". Po krótkim spacerze ulicami miasta spotkaliśmy się z naszymi partnerami z Grundschule am Humboldtring. Na terenie szkoły przy grillu i zabawach poznawaliśmy się wzajemnie.

W roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 kolejny raz, wspólnie z Grundschule am Humboldtring w Poczdamie realizujemy w ramach programu Erasmus + projekt o nazwie „Wir packen eine Kinderrechteschatzkiste”.

W ramach działań projektowych zaplanowane są:

- zajęcia edukacyjne,

- konkursy,

- wyjazdy w kraju i za granicę (Niemcy, Francja, Belgia, Szwajcaria).

Informacje ogólne o projekcie

Regulamin rekrutacji uczniów

To tytuł projektu w ramach programu Erasmus+ zaplanowany do realizacji od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 28 w Opolu i Grundschule am Humboldtring w Poczdamie. Jego głównym zadaniem jest poznawanie i analizowanie praw zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka i wypracowanie przez obie szkoły "kuferków" z prawami dziecka. Realizacja projektu odbywała się będzie poprzez codzienne życie szkolne; zajęcia edukacyjne, apele, spotkania oraz wyjazdy krajowe i zagraniczne, dotowane ze środków projektu.