W roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 kolejny raz, wspólnie z Grundschule am Humboldtring w Poczdamie realizujemy w ramach programu Erasmus + projekt o nazwie „Wir packen eine Kinderrechteschatzkiste”.

W ramach działań projektowych zaplanowane są:

- zajęcia edukacyjne,

- konkursy,

- wyjazdy w kraju i za granicę (Niemcy, Francja, Belgia, Szwajcaria).

Informacje ogólne o projekcie

Regulamin rekrutacji uczniów

To tytuł projektu w ramach programu Erasmus+ zaplanowany do realizacji od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 28 w Opolu i Grundschule am Humboldtring w Poczdamie. Jego głównym zadaniem jest poznawanie i analizowanie praw zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka i wypracowanie przez obie szkoły "kuferków" z prawami dziecka. Realizacja projektu odbywała się będzie poprzez codzienne życie szkolne; zajęcia edukacyjne, apele, spotkania oraz wyjazdy krajowe i zagraniczne, dotowane ze środków projektu.