Nasza szkoła już po raz drugi zaangażowała się w akcję ogólnopolską „Wszystkie kolory świata  jest to również globalny projekt UNICEF .Kampanię w naszym kraju wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie z całej Polski własnoręcznie projektowali i szyli szmaciane laleczki. Włączając się do akcji, pomagamy ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam
z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju.

Akcja ta cieszyła się w naszej placówce dużym powodzeniem. Uczniowie wraz z rodzicami, dziadkami i nauczycielami uszyli 20 laleczek, które następnie zostały zlicytowane w trakcie Balu Karnawałowego oraz spotkania z rodzicami w lutym. Zebraliśmy 900 zł. Kwota ta została przekazana na konto Unicef Polska.  

Okazuje się, że można robić wielkie i ważne rzeczy w bardzo prosty i radosny sposób. To doskonała okazja, żeby nauczyć nasze pociechy otwartości i tolerancji na innych.

                                                           Koordynator akcji w szkole Katarzyna Warzecha

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1