Dzień pierwszy 17 marca 2019r.

Wyruszamy o świcie. Jeszcze ciemno na dworze. Żegnają nas rodzice.Będziemy jechać przez Niemcy, Holandię do Belgii. W Brukseli jesteśmy umówieni z naszymi przyjaciółmi z Grundschule am Humboldtring w Poczdamie, z którymi wspólnie realizujemy projekt "Wir packen eine Kinderrechteschatzkiste" w ramach programu Erasmus+. Do Brukseli dojeżdżamy około godziny 19-tej. Po zakwaterowaniu idziemy na spotkanie z naszymi partnerami. Przywitania, krótkie ustalenia i zasłużony odpoczynek.

Dzień drugi 18 marca 2019r.

Po śniadaniu wyruszamy do Brugii i Gandawy. Zadziwiająco przepiękne miasta ze starą architekturą z czasów średniowiecza. Spacerując wydaje nam się, że czas się zatrzymał. Naszą uwagę przykuwają wystawy sklepików z czekoladą i pięknymi brabanckimi koronkami. Obydwa miasta przeplatane są malowniczymi kanałami podobnymi do tych, które można spotkać w Wenecji. Resjs stateczkiem był dla nas niespotykaną atrakcją. Wisienką na torcie były zjedzone na rynku Brugii słynne na całą Europę frytki belgijskie.

Dzień trzeci 19 marca 2019r.

Z samego rana wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Poczdamu jedziemy na umówione spotkanie w Muzeum Historii Europy. Zwiedzamy ekspozycje poświęcone rozwojowi Europy od zarania dziejów do dnia dzisiejszego. W dalszej kolejności szlak wiedzie nas do Atomium. Z ostatniego piętra tego cudu techniki i architektury podziwiamy panoramę Brukseli. Ostatnim punktem dnia dzisiejszego jest spacer po parku Mini Europa. W ciągu godziny przenosimy się w różne zakątki naszego kontynentu.

Dzień czwarty 20 marca 2019r.

Dzisiaj ważny dzień. Razem z naszymi partnerami projektowymi jedziemy do Parlamentu Europejskiego. Mamy tam zaplanowane spotkanie z parlamentarzystami niemieckimi i polskimi. Naszą grupę będą gościli panowie Jarosław Wałęsa i profesor Jerzy Buzek. W przerwie spotkań odwiedzimy Parlamentarium. W planie mamy również zwiedzanie zabytkowej części Brukseli. Wygląda na to, że pogoda nam dopisze, a uroku doda budząca się do życia przyroda - kwitnące na klombach żonkile, hiacynty i magnolie.

Dzień piąty 21 marca 2019

Po czterech dniach pobytu w Brukseli ruszamy w dalszą drogę, która wiedzie nas wprost do Luksemburga. Zanim jednak wyjedziemy żegnamy się z piękną Brukselą i odwiedzamy Muzeum Czekolady. Jeszcze kilka chwil na zakup pamiątek i odwiedzenie sklepików z czekoladą. Luksemburg wita nas piękną wiosenną pogodą. Najpierw jedziemy pod Europejski Trybunał Sprawiedliwości, a potem wędrujemy po starym mieście śladami Roberta Schumanna, ojca Unii Europejskiej. Noc spędzimy  już na ziemi francuskiej w malowniczym Metzu.

Dzień szósty 22 marca 2019r.

Opuszczamy malownicze miasto Metz. Przed nami kolejny bardzo ważny dzień podróży. Udajemy się do Strasburga - stolicy Parlamentu Europejskiego. Mamy w planie zwiedzanie parlamentu, uczestniczenie w zajęciach dotyczących funkcjonowania tej instytucji oraz obejrzenie filmu o rozwoju integracji europejskiej. Będziemy też zwiedzać Strasburg oraz popłyniemy statkiem kanałami wodnymi okalającymi miasto.

Dzień siódmy 23 marca 2019r.

Pelni wrażeń wracamy do domu. jeszcze tylko przed nami krótki spacer po Norymberdze.

 

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1