Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM), (ang, World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna pod patronatem UNESCO. Odbywa się w ostatni piątek września każdego roku. 29 września 2017 do akcji przystąpili uczniowie naszej szkoły z klas II - VII wraz z nauczycielami i rodzicami. Celem akcji jest propagowanie uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom - pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. "Tabliczkowa wiedza" była sprawdzana podczas krótkich egzaminów pisemnych. Stanęło do nich 29 uczniów naszej szkoły. 15 osób uzyskało tytuł "Eksperta Tabliczki Mnożenia".