17.10.2018r. klasa pierwsza udała się w ramach innowacji „Wiem, co jem” do plackarni „Kartoflove Placki” na ul. Niemodlińskiej w Opolu. Właściciele lokalu bardzo serdecznie nas przyjęli, ciekawie opowiadając o tym, z czego przygotować i jak usmażyć placki ziemniaczane. Po części teoretycznej przyszedł czas na degustację, która przerodziła się w prawdziwą ucztę, gdyż każde dziecko mogło zjeść tyle placków ile potrzebowało oraz skorzystać ze wszystkich dodatków i surówek. Wycieczka była bardzo udana. Po powrocie do szkoły odbył się konkurs wiedzy o temacie wyjazdu, gdzie nagrodą była koszulka firmowa „Kartoflove Placki”, którą wygrała Hanna Piechota.

Magdalena Buczarska