25 maja 2018 r. po raz kolejny spotkaliśmy się na Festynie Rodzinnym. Licznie przybyły całe rodziny: dzieci z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami i krewnymi

Punktualnie o godz. 17:00 Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, pani Joanna Misiec, powitała wszystkich zgromadzonych gości i oficjalnie otworzyła festyn. Na rozpoczęcie wszyscy uczniowie szkoły wykonali piosenkę o prawach dziecka. Potem nadszedł czas na prezentację projektu „Wir packen Kinderrechteschatzkiste” w ramach programu Erasmus+. Opiekunki projektu, pani Agnieszka Ścisłowska-Cegła oraz pani Urszula Metelska, ogłosiły także wyniki konkursu na autorską grę o prawach dziecka.

Po tej miłej części rozpoczęły się występy. Z piosenkami, wierszami oraz tańcami zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolaków oraz uczniowie poszczególnych klas, którym kibicowali zgromadzeni goście. Potem na scenę wkroczyła grupa taneczna Formini oraz mażoretki. W trakcie festynu zaprezentował się także chór szkolny oraz uczniowie uczęszczający do świetlicy. Dzieci zaprezentowały przedstawienie „Biedroneczki”, przygotowane na Dzień Matki oraz Dzień Ojca.

Dużo emocji wywołał pokaz Dog freesbe show, czyli latające psy. Opiekunowie zwierząt opowiadali, jak i z którymi rasami można tak ćwiczyć oraz zaprezentowali efekty tresury. Chętni mogli także zapoznać się z możliwościami sprzętu strażackiego, który udostępnili strażacy z OSP Opole-Szczepanowice.

Dzięki Opolskiemu Centrum Ratownictwa Medycznego każdy obecny na festynie mógł przypomnieć sobie, jak wyglądają działania w trakcie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego, wykonanego przez wykwalifikowane służby.

Wszyscy zainteresowani mogli nauczyć się programowania, a następnie zobaczyć efekt pracy w tańcu robotów Photon. Nasi uczniowie poradzili sobie świetnie! Rodzice byli pod wrażeniem.

Każdy chętny mógł także spróbować swoich sił w turnieju badmintona o Puchar Dyrektora ZSP nr 1 w Opolu. Spore zainteresowanie wśród widzów budziły także pokazy karate kyokushinkai. Jeśli ktoś czuł niedostatek emocji sportowych, miał szansę wystartować
w konkursie ekologiczno-wędkarskim przygotowanym przez panią Iwonę Opolską wraz
z Kołem Kolejarz-Ofama Polskiego Związku Wędkarskiego.

Wszyscy chętni, zmęczeni nadmiarem ruchu i atrakcji, mogli skorzystać z bufetu ze smakołykami. Do dyspozycji gości były stanowiska z lodami, kiełbaskami z grilla, pysznymi ciastami czy świeżo wyciskanymi, zdrowymi sokami owocowymi. Relaksującym się rodzinom czas umilała orkiestra parafialna z kościoła św. Józefa z parafii
w Szczepanowicach–Wójtowej Wsi.

Dzieci chętnie bawiły się na dmuchanym placu zabaw, skacząc, wspinając się
i zjeżdżając do utraty tchuJ W przerwie można było pięknie pomalować sobie twarz oraz dać się porwać zabawie z harcerzami.

Całość spotkania poprowadził DJ Abram – Andrzej Toczek.

Dziękujemy  za liczne przybycie i wspólną zabawę.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tak pięknego, rodzinnego spotkania również bardzo dziękujemy.

LISTA SPONSORÓW – FESTYN RODZINNY ZSP1 W OPOLU

Masarnia Górki - Róża i Robert Blach

P. Jacek Solecki - firma „Lechtom”

Piekarnia M. Cebula