14 października w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się w obecności całej społeczności szkolnej, zaproszonych gości, rodziców, dziadków i rodzeństwa uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Do grona społeczności uczniowskiej zostało przyjętych 26 pierwszoklasistów. Zanim odbyło się ślubowanie oraz pasowanie na ucznia pierwszaki musiały pochwalić się wiedzą, którą zdobyli. Dziewczynki i chłopcy wygłaszali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Uczniowie klas starszych jednogłośnie stwierdzili, że pierwszaki zasłużyły na miano ucznia.

W tym dniu uczciliśmy wierszami i piosenkami Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd uczniowski przygotował dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz zaproszonych gości słodką niespodziankę.

Po uroczystym apelu był czas na spotkanie się uczniów z wychowawcami, a pierwszoklasiści wspólnie ze swoimi rodzinami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

Wszystkim pierwszakom gratulujemy przyjęcia do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.