29 września 2016 uczniowie z klasy II i III wraz z wychowawcami klas p. Aliną Biesiadecką i p. Ewą Deger i pedagogiem/psychologiem szkolnym p. Małgorzatą Burian-Korłub w ramach działań towarzyszących realizowanemu projektowi edukacyjnemu „Pomagamy i chronimy zwierzęta” wybrali się do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na przedstawienie w reżyserii Agaty Kucińskiej pt. „Mała mysz i słoń do pary”.

Zwierzęca grupa przyjaciół rozmawiała o tolerancji, samoakceptacji i umiejętności dostrzegania wartości otaczającego świata. Skupiając się egoistycznie na sobie, nie dostrzegamy ogromu dobra, które nas otacza. W przyjaźni nie ma lepszych i gorszych, wszyscy, w całej swojej specyfice, są sobie równi. Bajkowy świat pokazał wagę komunikacji, umiejętność słuchania, widzenia rzeczywistości i wyrażania emocji. Uczniom bardzo się podobała ta teatralna przygoda w głąb lasu i samych siebie.