„ŚLĄSK –MOJA MAŁA OJCZYZNA SCHLESIEN –MEINE KLEINE HEIMAT”

Dyrektor PSP28 w ZSP1 w Opolu zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie pt. „ŚLĄSK –MOJA MAŁA OJCZYZNA SCHLESIEN –MEINE KLEINE HEIMAT”. Technika wykonania do wyboru  -prace plastyczne (rysunki, obrazy, kolaże, fotografie), albumy. Prezentacje multimedialne, prace literackie , (eseje, wiersze, opowiadania), prace multimedialne, albumy, prace literackie oraz komiksy mogą być wykonywane w językach: polskim, śląskim, czeskim lub niemieckim.

KRĘGI TEMATYCZNE PRAC KONKURSOWYCH:

Każdy z tematów może być realizowany w  dowolnej technice.

1.     KTO TY JESTEŚ? ŚLĄZAK MAŁY.

2.     ŚLĄSKIE SŁOWA, KTÓRE ZMIENIŁY MOJE ŻYCIE.

3.     ILE „ŚLĄZAKA” ZOSTAŁO WE WSPÓŁCZESNYM ŚLĄZAKU?

4.     ŚLĄSKA KOBIETA DAWNIEJ I DZIŚ.

5.     OPA, OMA, STARZIK, STARKA - DZIADKOWIE W MOIM ŻYCIU.

6.     DZIEJE MOJEJ RODZINY NA TLE BURZLIWEJ HISTORII ŚLĄSKA.

7.     CZEGO INNI O ŚLĄZAKACH NIE WIEDZĄ?

8.     GAŃBA U MNIE W DOMA.

Na odwrocie pracy należy umieścić informację zawierającą wyłącznie wiek autora i jego symbol (godło). Formularz zgłoszeniowy (wydrukowany w formacie A4) należy umieścić w oznaczonej godłem kopercie, która zostanie dostarczona wraz z pracą. Godło umieszczone na pracy oraz na kopercie powinno być takie samo.

Prace należy wykonywać indywidualnie. Czekamy do 31 października!