13 czerwca uczniowie klasy piątej odkrywali tajemnice Wrocławia. Do stolicy Dolnego Śląska wyruszyli pociągiem. Najważniejsze informacje historyczne i mnóstwo intrygujących opowieści o mieście przekazała im pani przewodnik podczas krótkiego spaceru po rynku. Uczniowie dowiedzieli się m.in. skąd się wzięły wrocławskie krasnale i dlaczego ich wciąż przybywa, gdzie znajduje się pomnik przepukliny pępkowej, kto podtrzymywał wieżę kościoła św. Elżbiety, gdzie znaleźć Jasia i Małgosię czy „szpilkostradę” oraz co to są „Jatki”. Ci, których nie opuściła odwaga i poczucie humoru, przećwiczyli także poloneza pod pomnikiem Aleksandra Fredy (do matury już w końcu nie tak daleko J!) Jednak najwięcej emocji wzbudziła wśród uczestników gra miejska, w której wszyscy z olbrzymim zaangażowaniem wzięli udział. Podzieleni na grupy przez pełną godzinę odkrywali kolejne tajemnice miasta. Wszystkim drużynom udało się rozwiązać hasło, lecz wygrać mogła tylko jedna! Zwycięska drużyna otrzymała od pani przewodnik drobne upominki.

Drugą część dnia piątoklasiści spędzili we wrocławskim zoo. Największą atrakcją okazało się oczywiście Afrykarium i … park linowy. Koniec dnia osłodzili sobie ciepłymi, wyjątkowo słodkim pączkami.