W dniu 20.01.2016r uczniowie z kl. III-VI udali się wraz z opiekunami do MDK w Opolu na zajęcia profilaktyczne z asertywności, prowadzone metodą warsztatową. Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie oglądali filmy na temat stosowania zachowań asertywnych w różnych sytuacjach społecznych. Po projekcji instruktor z MDK omawiał zawarte w nich treści razem z uczniami. Uczniowie z klasy V byli szczególnie aktywni podczas dyskusji, zadawali wiele pytań.

W drugiej części zajęć uczniowie pod kierunkiem instruktora aktorstwa z MDK odgrywali scenki dramowe uwzględniając następujące zagadnienia - kłamstwo, kradzież, używki, wagary. Dowiedzieli się jak na nie reagować, jak odmówić, kiedy i gdzie iść po pomoc. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, skłoniły do refleksji nad ważnymi sytuacjami, w których mogą się sami znaleźć jak również ich koledzy czy koleżanki.