W dniu 08.12.2015 r w ramach realizacji Programu „WF z klasą" w godzinach popołudniowych uczniowie z kl. IV i V wraz z nauczycielem Wychowania Fizycznego p. Dariuszem Łaskim oraz nauczycielem wspierającym program pedagogiem/psychologiem szkolnym p. Małgorzatą Burian-Korłub udali się do kręgielni w Centrum Rozrywki KUBATURA w Opolu.

Uczniowie mieli okazję spotkać na miejscu trenera pierwszoligowego GKS Katowice, wcześniej ekstraklasowej Lechii Gdańsk, Pana Jerzego Brzęczka - srebrnego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Były reprezentant Polski udzielił grającym kilku cennych rad oraz przyglądał się grze.

Na początku nauczyciel WF przypomniał uczniom podstawowe zasady i cele gry, prawidłową pozycję i postawę ciała, rodzaje rzutów i punktacji (STRIKE, SPARE, SPLIT, FOUL). Zaproponował aby zagrać drużynowo. Trener Jerzy Brzęczek przekazał uczniom kilka cennych wskazówek technicznych odnośnie gry w kręgle. Wszyscy od razu chcieli mieć oczywiście STRIKE'A ale udało się to tylko nielicznym, najbardziej skoncentrowanym i biegłym w grze. Najwięcej śmiechu i zabawy wywołał jednak czerwony smok, z którego dzieci mogły rzucać celniej swoje kule. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tej atrakcyjnej formy aktywnego spędzenia czasu poza szkołą, bo tuż po opuszczeniu kręgielni dopytywali się kiedy przyjdą tutaj znowu.