W dniu 10.12.2015 uczennice z klasy III Paulina Piechota, Zofia Kmiotek i Dominika Frydel reprezentowały naszą szkołę (jedną z ośmiu) na III Festiwalu Gier Planszowych, który odbył się w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie. Ku naszemu zaskoczeniu nie było typowej komisji konkursowej a 19 finałowych gier było ocenianych przez czteroosobowe zespoły składające się z uczniów i nauczycieli.

Najpierw dany zespół grał w wybrane gry a potem dokonywał oceny najciekawszych według odpowiedniej punktacji. Po przeliczeniu wszystkich punktów przez organizatorów okazało się, że nasze prace zostały wyróżnione. Nadmieniamy, że gry planszowe były wykonywane w domu w ramach pracy grupowej uczniów i wsparciu rodziców. Zwyciężyły następujące: 4 miejsce „Zaśmiecony Las" (zespół: Paulina Piechota, Magdalena Malorny, Alicja Dąbek, Łukasz Zieliński i ich rodzice); 9 miejsce „Licz z Krokodylem" (zespół: Dominika Frydel, Szymon Copik i ich rodzice); 12 miejsce „Tajemnice przyrody" (zespół: Zofia Kmiotek i jej rodzice).
Gratulujemy serdecznie nagrodzonym uczniom i ich rodzicom!