W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie z klas I-III uczestniczą podobnie jak w pięciu ostatnich latach w Europejskim Programie „OWOCE W SZKOLE", który przyczynia się do kształtowania trwałych, dobrych nawyków żywieniowych poprzez spożywanie większych ilości warzyw i owoców.

W ramach współpracy z Oddziałem Terenowym Agencji Rynku Rolnego w Opolu dzieci otrzymują dwa lub trzy razy w tygodniu bezpośrednio od producenta nieodpłatnie owoce w zależności od pory roku (jabłka, gruszki, truskawki, borówkę amerykańską, maliny), warzywa (marchewkę, paprykę, pomidory, kalarepę) a także soki owocowe (jabłkowe czy multiwitaminowe). Dzięki temu uczniowie dostarczają swojemu organizmowi dwie z pięciu porcji owoców i warzyw zgodnie z elementami zdrowej diety. Propagowanie zdrowego stylu odżywiania realizowane jest również poprzez działania o charakterze edukacyjnym w klasach I-III w formie różnych zajęć: prowadzenie przez wychowawców klas lekcji o tematyce prozdrowotnej, wykonywanie prac plastyczno-manualnych na lekcjach i w świetlicy szkolnej, organizowanie konkursów. Promowanie zachowań prozdrowotnych odbywa się również w formie zajęć profilaktycznych „Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa", prowadzonych przez pedagoga/psychologa szkolnego w klasach. Podczas nich uczniowie między innymi utrwalili zasady zdrowego żywienia, dowiedzieli się czym należy się kierować przy wyborze i ewentualnym zakupie produktów żywnościowych, zaprojektowali kartonik dla swojego ulubionego soku z owoców i warzyw, skomponowali prawidłowy jadłospis dla dzieci w wieku szkolnym a także wypełnili krzyżówkę owocową. Poniżej zamieszczone są wybrane prace dzieci, wykonane na zajęciach lekcyjnych i profilaktycznych.