19 października w Walcach odbył się finał „VI Wielkiego Wojewódzkiego Dyktanda Języka Niemieckiego", w którym wzięło udział ponad 180 uczniów z całej Opolszczyzny. Dyktando już od kilku lat stało się jednym z bardziej prestiżowych konkursów językowych w województwie.

W tym roku szkolnym patronat honorowy nad dyktandem objęli:
Poseł na Sejm RP Pan Ryszard Galla,
Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła,
Opolski Kurator Oświaty Pani Halina Bilik,
Konsul RFN w Opolu Pani Sabine Haake,
Instytut Goethego w Krakowie,
Starosta Krapkowicki Pan Maciej Sonik
oraz Wójt Gminy Walce Pan Bernard Kubata.
Patronat merytoryczny sprawowało Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

FRANCISZKA DZUMLA, uczennica klasy V naszej szkoły, została LAUREATKĄ tegorocznego dyktanda – zajęła I MIEJSCE w kategorii szkół podstawowych.
Podczas wyjątkowo uroczystej gali, która odbyła się 17 listopada w Domu Kultury w Walcach przyjęła gratulacje i nagrody m.in. od konsula RFN w Opolu pani Sabine Haake, wójta gminy Walce pana Bernarda Kubaty oraz przedstawiciela Instytutu Goethego w Krakowie – pana Wojciecha Dzido.
Frania otrzymała również NAGRODĘ SPECJALNĄ dla najlepszego uczestnika dyktanda we wszystkich trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie!

Miło nam również poinformować, że absolwentka naszej szkoły Karolina Poliwoda zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Cieszymy się bardzo z podwójnego sukcesu Frani i życzymy jej powodzenia w kolejnych konkursach!!!

Informacja w Nowej Trybunie Opolskiej