„Woda dla życia" – piknik ekologiczny w Ośrodku Zarybieniowym PZW „Poliwoda" w Biestrzynniku.
W pikniku ekologicznym w Ośrodku Zarybieniowy PZW „Poliwoda" w Biestrzynniku wzięła udział 16 – osobowa grupa dzieci biorących udział w prowadzonej w naszej szkole szkółce wędkarstwa spławikowego i rzutowego.

Uczennicom i uczniom towarzyszyli pani Iwona Opolska oraz panowie Jerzy Malinowski i Dariusz Łaski. Po Ośrodku Zarybieniowym oprowadzał nas dyrektor biura zarządu okręgu PZW Opole pan mgr inż. Jakub Roszuk. W naszym spotkaniu uczestniczył również specjalny gość Ośrodka - pracownik naukowy Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie pan dr Andrzej Lirski. W trakcie zwiedzania Ośrodka Zarybieniowego dowiedzieliśmy się m.in. w jaki sposób hoduje się narybek, dlaczego się to czyni, w jakim celu i dla kogo. Mieliśmy okazję zobaczenia dorosłych pstrągów oraz ikrę, z której dopiero wylęgną się nowe ryby. Ośrodek wypracował Markę Opolskiego Pstrąga - jest to jedyna hodowla pstrąga na Opolszczyźnie.
Po zwiedzeniu Ośrodka Zarybieniowego udaliśmy się na wędrówkę ścieżką edukacyjną, po której oprowadził nas instruktor wędkarstwa, prezes Koła PZW „Kolejarz – Ofama" w Opolu pan Jerzy Malinowski. Ścieżka przedstawia walory pozaprodukcyjne stawów hodowlanych. Obserwując przyrodę można tu w sposób doskonały zobaczyć, jak cenna jest woda dla życia w szerokim tego słowa znaczeniu. Nie tylko człowiek z niej korzysta, ale tylko człowiek potrafi ją zanieczyścić i spowodować wyginięcie wielu gatunków zwierząt, których życie jest z wodą związane. Dlatego realizując zadania szkółki wędkarskiej stale podkreślamy, że nie tylko woda dla życia, ale również życie w wodzie i każdy ma prawo. Woda jest wartością dostępną dla każdego żywego organizmu w ilości dla niego niezbędnej.
Po wędrówce po ścieżce edukacyjnej uczestnicy pikniku rozwiązali test ekologiczny dla każdego. Wyniki testu:
I miejsce – Julia Wałkiewicz z klasy VI
II miejsce – Jan Lisoń z klasy III
III miejsce – Zofia Iwanusa z klasy VI
Wyróżnienie: Anastazja Frydel i Maja Blach z klasy VI
Po ognisku z kiełbaskami odbyły się zawody sportowe – rzuty do tarczy Arenberga:
I miejsce - Julia Wałkiewicz z klasy VI
II miejsce - Łukasz Jaje z klasy II
III miejsce - Maja Blach z klasy VI
Pobyt w Ośrodku Zarybieniowym PZW „Poliwoda" w Biestrzynniku okazał się być bardzo ciekawy, a jego gospodarze niezwykle gościnni, za co serdecznie dziękujemy.