Wyjazd do Parku Mużakowskiego w Łęknicy w ramach Rządowego programu „Bezpieczna+".
W całodniowym wyjeździe do Parku Mużakowskiego uczestniczyła 45 – osobowa grupa uczennic i uczniów z klas III, IV, V, VI pod opieką pań Urszuli Metelskiej, Agnieszki Ścisłowskiej – Cegły, Iwony Opolskiej. Towarzyszyli nam też rodzice uczniów: panie Magdalena Piechota i Barbara Wolak oraz pan Ryszard Czerniak.

Park Mużakowski leży po obu stronach granicy Polski i Niemiec nad Nysą Łużycką. Jest to nominowany przez UNESCO obszar dziedzictwa kulturowego. Godnym uwagi jest fakt, iż Park Mużakowski ma statut dobra transgranicznego, jest jak dotychczas jedynym w Europie świadectwem ścisłej współpracy dwóch państw – polskiego i niemieckiego, na rzecz ochrony i rewitalizacji szczególnego typu krajobrazu. Podczas czterogodzinnej wędrówki po parku poznawaliśmy jego walory przyrodnicze oraz artystyczno – architektoniczną koncepcję idealnego wzorca ogrodnictwa krajobrazowego. Dowiedzieliśmy się też wiele ciekawostek z życia twórcy Parku Mużakowskiego - Hermana von Puckler – Muskau. Był on jednym z największych europejskich artystów sztuki ogrodowej, elegantem, poczytnym pisarzem podróżniczym, błyskotliwym salonowcem oraz miłośnikiem wykwintnych potraw. Stworzył nie tylko cudnej urody park, ale również malowniczy zamek, którego sylwetkę można dostrzec z prawie każdego miejsca potężnego Parku Mużakowskiego. Podczas naszej podróży wędrowaliśmy również malowniczymi uliczkami uzdrowiskowego Bad Muskau. Listopadowa szaruga czyniła to miejsce ciche, tajemnicze i niezwykle urokliwe. Do Parku Mużakowskiego i Bad Muskau warto wracać o każdej porze roku. Przyroda tego miejsca jest zachwycająca zarówno wczesną wiosną, jak i późną jesienią. W zimowej szacie miejsce to ma również wiele uroku.