Od trzech lat w naszej szkole psycholog/pedagog szkolny prowadzi dla uczniów klas młodszych zajęcia rozwijające kreatywność. W tym roku szkolnym uczestniczy w nich 9 uczennic z kl. I i II. Dziewczynki podczas zajęć rozwijają swoje zdolności i zainteresowania plastyczne.

Wykorzystując swoją wyobraźnię poznają różne techniki plastyczne. Do tej pory między innymi dzieci malowały zebrane na dworze kamienie farbami akrylowymi, rysowały jesień na papierze ściernym, ozdabiały plasteliną przedmioty ze szkła i plastiku, robiły kwiaty z butelek i plastikowych zakrętek. Na zajęciach panuje przyjazna, kreatywna atmosfera oraz odpowiednio a dobrana muzyka wpływa na generowanie wielu nietypowych i ciekawych pomysłów. Zajęcia sprzyjają rozwojowi osobowości dzieci w zakresie podejmowania działań twórczych oraz nabywaniu wiedzy dotyczącej wykorzystania różnych przedmiotów martwych i darów natury do celów plastycznych.