W ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
„ROKU OTWARTEJ SZKOŁY" otwieramy się na SPORT.
Od września roku szkolnego 2015/2016 nasza szkoła bierze udział w
Ogólnopolskim Programie „WF z Klasą".

„WF z Klasą" to program organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej.
Koordynatorem programu i głównym realizatorem w szkole jest nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Łaski, a nauczycielem wspomagającym pedagog/psycholog szkolny Małgorzata Burian-Korłub. Uczestnikami są uczniowie z klasy IV-VI.
Kształtowanie w uczniach nawyku regularnego uprawiania sportu jest tak samo ważne jak uczenie samodzielnego myślenia. Program „WF z klasą" wspiera nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczynia się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje.
Wybraliśmy wspólnie z uczniami w ramach SOS (Sportowego Okrągłego Stołu) dwa kluczowe zadania: w I semestrze „WF poza szkołą/salą gimnastyczną" w II semestrze natomiast „Sprawdzaj postępy i predyspozycje".
Chcemy pokazać po pierwsze, że z aktywności sportowej każdy może czerpać przyjemność; po drugie, że lekcje WF mogą być bardziej zróżnicowane, atrakcyjniejsze i bliższe oczekiwaniom uczniów. Podkreślamy, że wychowanie fizyczne to nie tylko sport ale również profilaktyka zachowań ryzykownych, promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania. Realizacja wybranych zadań w I i II semestrze jest systematycznie rejestrowana na blogu: http://blogiceo.nq.pl/turbopsp28/
Program planujemy zakończyć w czerwcu 2016r realizacją LAS-u czyli Lokalnej Akcji Sportowej, zorganizowanej dla całej społeczności szkolnej ze wsparciem środowiska lokalnego. Już teraz serdecznie zachęcamy do licznego udziału.