Uczniowie klasy 1 wzięli udział w Akcji Profilaktyki Stomatologicznej zorganizowanej specjalnie dla nich przez Marszałka Województwa Opolskiego oraz Dyrekcję Opolskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty.

Jej celem jest ograniczenie wystąpienia próchnicy i choroby przyzębia, podniesienie świadomości dzieci i ich rodziców w zakresie właściwej higieny jamy ustnej, prawidłowego przedstawienia w sposób przyjazny gabinetu stomatologicznego oraz przekazanie zainteresowanym rodzicom informacji o stanie jamy ustnej dziecka. Bardzo dziękujemy pani stomatolog Bogumile Grzesik za przekazanie ważnych informacji na temat higieny jamy ustnej podczas wizyty w naszej szkole oraz za badanie lekarskie przeprowadzone w bardzo miłej atmosferze w gabinecie stomatologicznym 10 listopada 2015 r.