W dniu 15.09.2020 uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w wyjątkowych (w tym roku z uwagi na procedury związane z Covid-19) plenerowych zajęciach profilaktycznych „Potencjał jest w nas”, realizując Program Profilaktyki Pozytywnej we współpracy z zaprzyjaźnionym z nasza placówką p. Sławomirem Kanią, reprezentującym Uniwersytet Opolski i Fundację Intra. Uczniowie ustosunkowywali się do zagadnień związanych z profilaktyką uzależnień od tytoniu, alkoholu, środków odurzających (w tym dopalaczy) poprzez ustawianie się na odpowiednio wyznaczonych miejscach w terenie zielonych przy szkole. Druga część zajęć będzie przeprowadzona w formule zdalnej w pracowni komputerowej w październiku 2020r. Programem objęci zostaną także rodzice oraz nauczyciele.