Zespół nauczycieli, Dyrekcja oraz pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Opolu, w oparciu o obowiązujące przepisy, przygotowali szkołę do rozpoczęcia zajęć lekcyjnych od    1 września 2020 r. Działania szkolne rozpoczynają się „prawie” normalnie i powinny być możliwe do prowadzenia stacjonarnie (obecność wszystkich uczniów i nauczycieli w szkole) tak długo, jak to będzie możliwe. Mamy nadzieję na powrót do szkolnej normalności, ale pozostaje niepewność związana z rozwojem sytuacji epidemicznej w naszym kraju i mieście.

Za nami blisko cztery miesiące nauki zdalnej. W tym czasie nabyliśmy wiele doświadczeń i umiejętności, ale również napotkaliśmy na sporo problemów, których obecności jesteśmy świadomi.

Aby dostosować i zoptymalizować do panującej sytuacji epidemicznej w kraju wszystkie procesy szkolne, należy przestrzegać, do odwołania, procedury bezpieczeństwa zamieszczone poniżej oraz inne zasady i regulaminy obowiązujące w szkole. W pierwszym tygodniu nauki wychowawcy klas i nauczyciele poszczególnych przedmiotów zapoznają uczniów z przygotowanymi na czas pandemii regulaminami poszczególnych pracowni, stołówki, świetlicy, biblioteki itp.

Wszystkie niezbędne informacje będą przekazywane rodzicom drogą elektroniczną poprzez e-dziennik i stronę internetową. Przekażemy również informacje o tym, jak my, jako szkoła, przygotowujemy się do ewentualnego, ponownego przejścia na pracę zdalną.

Drodzy uczniowie i rodzice razem wszystko jest możliwe, nauka stacjonarna ma szansę na utrzymanie. Z góry dziękuję za współpracę i mam nadzieję, że wszyscy pozostaniemy zdrowi.

Pozdrawiam serdecznie

Urszula Metelska

Dyrektor ZSP Nr 1 w Opolu

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa 

Oświadczenie rodziców 

Informacje Ministerstwa Edukacji Narodowej dla rodziców 

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1