3 czerwca uczniowie klasy II i IV wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę, by odkrywać tajemnice Książa.
Przepiękny zamek wzbudził zachwyt już na zewnątrz i wprowadził w wyjątkowy nastrój. Po rozdzieleniu się na grupy dzieci podążyły za przewodnikami. Dzięki zamkowym historykom i ich barwnym, wciągającym opowieściom czy anegdotom  mogliśmy poznać losy właścicieli zamku i samej budowli. Zwiedzanie było połączone z lekcjami tematycznymi. Najmłodsi wybrali zajęcia pt. „Baśniowy Książ”, natomiast starsi „Zamkowe tajemnice” i  „Astrolog czy detektyw zamkowy”.
Wakacyjna pogoda sprzyjała także zwiedzaniu tarasów, zamkowego parku czy palmiarni. Po aktywnym, intensywnym odkrywaniu tajemnic był czas na zakup pamiątek, relaks w cieniu drzew oraz pyszny obiad w zamkowej restauracji.
Zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie obiecali, że wrócą do tajemniczego Książa z rodzicami.