Wycieczka do Krakowa uczniów kl. II z rodzicami 9 maja 2013 roku. Uroczy Kraków powitał nas piękną pogodą. Przy Wzgórzu Wawelskim czekała nas pani przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Katedry Wawelskiej. Emocje towarzyszyły przy wejściu na Wieżę z Dzwonem Zygmunta.

Uczniowie nie spodziewali się, że dzwon jest taki ogromny. Każdy próbował go dotknąć by jeszcze raz tam wrócić. Smocza Jama i ziejący ogniem smok to było ogromne przeżycie. Pani przewodnik interesująco opowiadała a dzieci zadawały mnóstwo pytań. Dalsza droga prowadziła przez słynne Krakowskie Planty, ulicą Grodzką, a dalej Drogą Królewską na Rynek Główny. W Kościele Mariackim zatrzymaliśmy się na dłużej. Podziwialiśmy Ołtarz Wita Stwosza oraz postacie św. Wojciecha ( który jest patronem naszej szkoły ) oraz św. Stanisława. Hejnał z wieży był ukoronowaniem tego co można było zobaczyć i wysłuchać na zewnątrz. Zwiedziliśmy jeszcze Sukiennice, Collegium Maius, byliśmy na Placu Matejki oraz przy cudnej fontannie, która ochłodziła wszystkich – bo było gorąco, oj było ! W czasie wolnym uczniowie kupili pamiątki dla siebie i dla najbliższych. Wycieczka bardzo się udała i wszyscy byli zadowoleni – uczniowie i rodzice.
                                                                                                                                                                           mgr Halina Książek