Od listopada 2012 do kwietnia 2013r uczniowie z kl. I i III uczestniczyli w ramach projektu unijnego „Inwestycja w pierwszy krok- edycja II” w zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie plastyki prowadzonych przez psychologa/pedagoga szkolnego.

Podczas nich poznali ciekawe techniki plastyczne. Mieli możliwość przeżycia satysfakcji pracy twórczej i jej efektów, pokazania swoich mocnych stron.Atmosfera panująca na zajęciach sprzyjała generowaniu twórczych i nietypowych pomysłów. Uczniowie między innymi ozdabiali farbami akrylowymi kamienie, rysowali na papierze ściernym, tworzyli collage wiosenny, lepili z modeliny, wykorzystali w nietypowy sposób plamy atramentowe. Zajęcia te wpłynęły pozytywnie na rozwój osobowości uczniów.

autor: Małgorzata Burian-Korłub