ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY

We wtorek 23 kwietnia świętowaliśmy imieniny św. Wojciecha patrona naszej szkoły. Uroczystość zaczęła się o godz.9:00 mszą świętą w kościele parafialnym św. Józefa. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele, Opolskie Bractwo Wojciechowe oraz rodzice. Po mszy pochód uczniów i nauczycieli ruszył do szkoły.

W szkole odbył się piękny program artystyczny przygotowany przez uczniów oraz panią mgr Danutę Sawczyn. Piękna inscenizacja była podziwiana nie tylko przez uczniów i nauczycieli, ale również przez Opolskie Bractwo Wojciechowe, księży naszej parafii oraz rodziców. Każda klasa przygotowała prezenty dla naszego patrona. Były to: babeczki, plakaty na cześć św. Wojciecha oraz pokazy artystyczne: taniec średniowieczny, piosenki oraz taniec nowoczesny. Ten dzień był dniem wolnym od zajęć lekcyjnych, jednak nie skończył się tak szybko. Wieczorem o godz. 18:00 spotkaliśmy się ponownie. Wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej poświęconej św. Wojciechowi w kościele NMP i św. Wojciecha na Górce, poprowadzonej przez biskupa Andrzeja Czaję. Po mszy, na Wzgórzu Akademickim obok studni św. Wojciecha, została odsłonięta replika pamiątkowego kamienia św. Wojciecha. Nasz chór pod kierownictwem pani mgr Haliny Książek, pięknie zaśpiewał hymn szkoły. Było to wzruszające wydarzenie. W tym dniu, nasi uczniowie spisali się na medal ! Poczet sztandarowy i chór pięknie reprezentowali naszą szkołę. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu, bardzo ważnym dla szkoły i miasta !!! Kinga Cebula, Karolina Poliwoda, Adam Zieliński.