13 marca w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Opolu odbył się Konkurs Wiedzy Matematyczno - Przyrodniczej o Puchar Dyrektora PG 4 pod hasłem "Energia wokół nas".

Konkurs skierowany był do uczniów klas szóstych. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z opolskich Szkół Podstawowych.Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej na temat odnawialnych źródeł energii uczestnicy odpowiadali na pytania przy użyciu bezprzewodowego systemu do testów PRS. Ponadto rozwiązywali zadania matematyczne, rebusy, krzyżówki. Mieli także okazję sprawdzić się w zadaniach praktycznych, takich jak: "nietypowe zaparzanie herbaty" czy "strzelanie z powietrznej armaty". Ciekawą konkurencją okazało się ułożenie rymowanki lub wierszyka związanego z energią.

Reprezentacja naszej szkoły w skladzie: Magdalena Rymarz, Magdalena Mróz, Mateusz Giesa zajęła III miejsce.