Uczniowie klasy III PSP nr 28 w Opolu przebywali w dniach od 2 czerwca do 12 czerwca 2011 roku na "Zielonej Szkole" w Kołobrzegu. Do Kołobrzegu przyjechaliśmy pociągiem - ale to była atrakcja, nikt wcześniej nie jechał takim środkiem lokomocji. Zamieszkaliśmy w świetnym ośrodku wypoczynkowym blisko morza. Dopisywały humory, apetyty i super pogoda. Atrakcji było dużo!

Wizyta w porcie i rejs statkiem "Pirat", wspinaczka na latarnię morską, spacer po molo,wycieczka kolejką "Ekspres Bałtyk" po Kołobrzegu z przewodnikiem i zwiedzanie Katedry Mariackiej - jedynej w Polsce, gdzie jest 5 naw; Muzeum Oręża Wojska Polskiego - chłopcy w hełmofonach wchodzili do czołgu, cóż to była za radośc. Spacer po mieście wśród zieleni i kwiatów - kula ziemska na wodzie przed Ratuszem Miejskim wzbudziła u dzieci zachwyt i podziw. Wyprawa do parku linowego. Dla zdrowia uczniowie korzystali także z basenu solankowego. Dużo spacerowaliśmy zachwycając się urokami morza, wdychając świeże morskie powietrze. Dzieci były zachwycone pobytem, niektóre pierwszy raz widziały morze. Przywiozły ze sobą ogromny bagaż wiedzy, która zapewne pozostanie na długo w pamięci. Czas pobytu szybko minął, trzeba było wracac do domu. Na dworcu w Opolu witali nas stęsknieni rodzice.