Informacje o Żabkach

To my Żabki - bystre przedszkolaki

Mamy już pięć i sześć lat

I dzielne z nas starszaki

Znamy zasady bezpiecznego zachowania,

Umiemy dbać o porządek

I mamy radość z pomagania

Lubimy bawić się i razem spędzać czas,

Cieszymy się z sukcesów,

A każdy może liczyć na nas

Nie straszna nam nauka, cyferek i literek świat

Wszystko, o czym tu mówimy

Będziemy pamiętać przez wiele, wiele lat.

Grupa „Żabki” to już pięciolatki i sześciolatki. Uczęszcza do niej 25 dzieci, w tym 15 dziewczynek i 10 chłopców. Dzieci są otwarte i ciekawe świata, który poznają poprzez zabawy dydaktyczne, tematyczne, konstrukcyjno-manipulacyjne.

„Żabki” chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno  podczas zabaw   jak i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane  w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie.   Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne  w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz pobytem na powietrzu, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci poszerzają wiedzę, rozwijają swoje umiejętności. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie -  wkroczenie w świat liter i liczb. Pomocne w tym zakresie jest wykonywanie zadań w kartach pracy z pakietu Wydawnictwa Lektor Klett.

Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości z łatwością sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju. Wszystkim naszym „Żabkom” życzymy powodzenia i wspólnej zabawy przez cały rok.

Nauczyciele:

mgr Katarzyna Woszek