Z wielką radością informujemy, że grupa przedszkola „Żabki” i „Słoneczka” zajęła I miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie  techniczno – literackim „Pani Zima”  zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 37 „Elemelek” oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. Bardzo dziękujemy za docenienie naszych starań i piękne nagrody.

Kontakt z muzyką od najmłodszych lat, stymuluje prawidłowy rozwój dziecka, „otwiera uszy” na dźwięki wokół nas, wzmaga zdolność koncentracji oraz ułatwiając naukę języków obcych. Dlatego też najstarsze nasze przedszkolaki odwiedziły Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Gościem specjalnym warsztatów muzycznych była znana wokalistka i autorka tekstów – Katarzyna Cerekwicka. Gwiazda śpiewała z dziećmi i  opowiadała o swojej pracy, zdradziła jak radzi sobie z tremą i co mobilizuje ją do pracy. Przedszkolaki dostały też wiele zadań od artystki oraz Igora Przebindowskiego, kompozytora i multiinstrumentalisty, który współprowadził  warsztaty. 
Były m.in. ćwiczenia wokalne, wspólny śpiew, naśladowanie głosów zwierząt, przyrody czy dźwięków perkusji, a także rozmowy o przesłaniu piosenek Cerekwickiej.  Każdy uczestnik zajęć otrzymał CERTYFIKAT MAŁEJ AKADEMI PIOSENKI. Zachwycone spotkaniem z gwiazdą były wszystkie dzieci

Poniedziałkowe przedpołudnie „Słoneczka” spędziły na zajęciach literackich w Miejskiej Bibliotece  Publicznej w Opolu w Oddziale Dziecięco - Młodzieżowym.  Tematem spotkania były: „Małe i duże podróże po literaturze”. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zajęcia biblioteczne poświęcone były twórczości Doroty Gellner. Pani bibliotekarka zabrała dzieci w magiczną podróż po świecie bajek na postawie książki pt. „Duszki, stworki i Potworki”. Wszystkim bardzo się podobało. Na zakończenie zajęć na każdego małego czytelnika czekała niespodzianka – zakładka do książki, którą sam mógł sobie ozdobić według własnego pomysłu.

Takie wyjazdy umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów. Jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej. Bardzo dziękujemy za możliwość odbywania zajęć w tym miejscu i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych.

„Szczepanowickie Betlejem” cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i dorosłych. Zwiedzający to nie tylko okoliczni mieszkańcy. Chętni do zobaczenia wyjątkowej szopki, przybywają z odległych rejonów Opolszczyzny. Dlatego i my – przedszkolaki, postanowiliśmy zadość uczynić tradycji i wybraliśmy się na zwiedzanie. Szczególnie zainteresowały nas żywe zwierzątka. Wesoło brykający konik od razu podbił nasze serca. Dwa pocieszne osiołki w towarzystwie białych, puchatych owieczek zachwyciły wszystkich zwiedzających. Mimo chłodu, chętnie spacerowaliśmy pośród ciekawych zabudowań i figur naturalnej wielkości. Na pewno w przyszłym roku wybierzemy się tam ponownie.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, to właśnie w styczniu są dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu... Tymi dniami są 21 i 22 stycznia, kiedy przypada święto Babci i Dziadka. W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystości z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez. Święto Babci i Dziadka, to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla odwiedzających przedszkole seniorów. To dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

W związku z tym, że ich święto wypadło w tym roku w czasie ferii zimowych, postanowiliśmy  nieco wcześniej zrobić dla nich niespodziankę. Dlatego babcie i dziadziusiowie przedszkolaków z grupy „Słoneczek” oraz z grupy „Żabek” pojawili się w naszej placówce już 10 i 12 stycznia.

W tym roku przedszkolaki zaprezentowały swoim gościom Jasełka oraz krótki program artystyczny o Babci i Dziadku. Wielki udział w sukcesie wspaniałego przedstawienia mieli rodzice, którzy przygotowali cudowne kostiumy, w których wystąpili młodzi aktorzy. Ich występ wywołał aplauz zgromadzonej i licznie przybyłej publiczności. Niejedna babcia i dziadek ukradkiem ocierali łezkę wzruszenia, wywołaną widokiem przebranych za aniołki, pastuszków, królów czy świętą rodzinę wnucząt. Wszystkim udzielił się jeszcze świąteczny nastrój i miła atmosfera. Na koniec dzieci wręczyły swoim babciom i dziadziusiom pamiątkowe laurki, słodkie serduszka i kwiatki z podziękowaniem za przybycie na uroczystość. Po występach zaproszono gości na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców, który był okazją do rozmów, wspomnień, bliższego poznania się i zabawy.

Strona 1 z 42

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1