Jesteśmy grupa pierwsza, bardzo roześmiana,
cieszymy się mocno od samego rana!
Już nie pamiętamy, co to adaptacja,

bo w naszej grupie jest koleżeńska relacja.
Są z nami panie: Kasia i Iwona, Andżelika i Beata,

każda chwila z nimi po prostu jest wesoła.
Lubimy potańczyć i śpiewamy ładnie,

kto nam nie wierzy, niech do naszej sali wpadnie :)

Nasza grupa jest bardzo wesoła i chętnie uczęszcza do przedszkola.

Wiele rzeczy to nowości, ale „Motylkowi” nie sprawiają trudności.

W przedszkolnej gromadce maluszki czują się wspaniale, bawią się i uczą wytrwale.

W tym roku szkolnym grupa „Motylki” liczy 16 roześmianych dziewczynek i 9 wesołych chłopców. Część z nas po wakacjach z uśmiechem wróciła do przedszkola. Przywitaliśmy też nowych kolegów i koleżanki, którzy pierwszy raz przekroczyli próg naszej sali. Z pewnością czeka nas rok pełen niezapomnianych wrażeń, doskonałej zabawy w sali i na świeżym powietrzu, nauki oraz wielu fascynujących przygód.

Jesteśmy najmłodszymi dziećmi w naszym przedszkolu, mamy dopiero 3 i 4 lata. Bez problemów przeszliśmy trudny okres adaptacji. Bardzo lubimy przychodzić do przedszkola i wspólnie się bawić, śpiewać i tańczyć. Jesteśmy weseli, uśmiechnięci i ciekawi świata. Lubimy wszelkie doświadczenia, ciekawe opowieści i teatrzyki oraz zabawę na świeżym powietrzu. Interesujemy się  wszystkim, co nas otacza. Lubimy wszelkiego rodzaju gry i zabawy ruchowe. Chętnie uczymy się wierszy, rymowanek i piosenek podpartych ruchem i tańcem. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Jesteśmy żywiołowi, a każde z nas jest indywidualne i niepowtarzalne. Mimo iż różnimy się od siebie, to tworzymy zgrany zespół. Lubimy wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie. Staramy się być samodzielni, chociaż nie zawsze nam to wychodzi.  Po dniu wypełnionym aktywnością odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek terapeutycznych. Przedszkole jest dla nas drugim domem.

Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów i osób dorosłych, staramy się być dla siebie mili, szanujemy pracę swoją i innych. Kochamy śpiewać i tańczyć, chętnie też malujemy, rysujemy oraz lepimy z plasteliny. Dużo czasu spędzamy na wspólnych zabawach w naszej sali i na placu zabaw, a gdy pora wracać do domu, to nie zawsze łatwo rozstajemy się z kolegami i zabawkami przedszkolnymi. Lubimy tu przychodzić, bo każdy dzień sprawia nam radość, a na naszych twarzach zawsze widoczny jest uśmiech.

Nasze nauczycielki: pani Kasia i Iwona pragną, aby poprzez wspólne działania, wszystkie dzieci miały możliwość wszechstronnego rozwoju w połączeniu z własną twórczą aktywnością, a zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności odbywało się w atmosferze radości, poczucia własnej wartości i bezpieczeństwa. Mamy także możliwość uczestniczyć w zajęciach dodatkowych. Pani Marta i Gosia uczą nas języka angielskiego oraz języka mniejszości narodowej – języka niemieckiego.