Grupa „Motylki” to dzieci 3,4,5letnie-18 chłopców i 7dziewczynek .Pracują w niej panie: mgr Iwona Mikłuszka i mgr Teresa Ryczek. Pracujemy w oparciu o program Żyrafa Ola  i przyjaciele”. Program wychowania przedszkolnego wspomagający rozwój aktywności dzieci  wydawnictwo KlletW naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają  do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Uczymy się też samodzielności  w działaniu. Dzieci z naszej grupy bardzo chętnie przychodzą do przedszkola i uczestniczą  w różnych zajęciach  i zabawach. Bardzo lubią śpiewać i tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować przeróżne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych. Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy. Dzieci starają się być dla siebie miłe  i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera na grupie jest wspaniała. Ciekawi nasz wszystko dlatego tak chętnie i aktywnie uczestniczymy w zajęciach z języka angielskiego oraz języka mniejszości narodowej – języka niemieckiego. Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej upiększaniu i dekorowaniu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy na leżaczkach słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.