1.      Projekt edukacji regionalnej dla przedszkolaków „Mały Opolanin”.

2.      Projekt Sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO.

Programy

1.      Edukacyjny program PCK dotyczący zapobiegania próchnicy i chorobom dziąseł u dzieci w wieku przedszkolnym „Biały ząbek”.

2.      Program PCK „Super Wiewiórka Przyjaciółka Oli i Kuby”.

3.      Ogólnopolski Program Edukacyjny dla uczniów klas 1 „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

4.      Ogólnopolski Program Edukacyjny dla uczniów z klas 1-3  „Śniadanie Daje Moc”.

5.      Ogólnopolski Program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.

6.      Program wsparcia edukacji przedszkolnej w zakresie wychowania fizycznego
pt. „Aktywny przedszkolak”.

7.      Program edukacyjno – terapeutyczny dla klas 1-3 „Graffiti z Bratkiem”.

8.      Program edukacyjno – terapeutyczny dla klas 4-8 „Ortograffiti”.

9.      Program profilaktyki pozytywnej dla rodziców, uczniów i nauczycieli.

Innowacje

1.      Innowacja pt. „Wiem, co jem” – realizowana w klasie 2 przez panią Magdalenę Buczarską.

2.      Innowacja dla klas 1-3 pt. „Oswoić lekturę” realizowana przez nauczyciela bibliotekarza panią Monikę Słowik.

3.      Innowacja dla przedszkolaków pt. „Nasze bajkowe pomagajki na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro” realizowana we współpracy przez panie Katarzynę Woszek i Małgorzatę Burian..

4.      Innowacja logopedyczna pani Katarzyny Woszek pt. „Języczkowe przygody – stymulowanie rozwoju mowy dzieci w wieku przedszkolnym poprzez wykorzystanie zabaw logopedycznych”.