Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka świętowaliśmy z UNICEF. 20 listopada wspólnie ze szkołami i przedszkolami z całego świata włączyliśmy się w obchody tego niezwykle ważnego święta.

W tym dniu wszyscy uczniowie oraz nauczyciele przyszli ubrani na niebiesko – tym samym przyłączyliśmy się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także angażują się w globalną akcję UNICEF #GoBlue.

Na czwartej lekcji został zorganizowany na sali gimnastycznej happening. Uczennice i uczniowie naszej szkoły z balonami w kolorze blue utworzyli serce – symbol zjednoczenia ze wszystkimi dziećmi na całym świecie. Wspólnie odśpiewaliśmy „Piosenkę o prawach dziecka” oraz zatańczyliśmy belgijkę. Niebieskie balony przystroiły szkolny korytarz.

W tym dniu w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których nauczyciele zwrócili szczególną uwagę na jedno z praw – prawo do ochrony przed przemocą. UNICEF na całym świecie zwraca uwagę na ten problem i stara się uświadomić dzieci i młodzież, że mają prawo, by czuć się bezpiecznie.