Celem obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk w przedszkolu było  uświadomienie dzieciom, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma częste i prawidłowe mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od  zapoznania dzieci z wierszem Juliana Tuwima pt. „List do dzieci”. Następnie przedszkolaki rozmawiały na temat zarazków i bakterii. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie bawiliśmy się z muzyką z pedagogiki zabawy KLANZA i z piosenką „Umyjemy brudne ręce”. Wysłuchaliśmy także bajki o królewnie, która nie chciała myć rąk. Na koniec spotkania dzieci składały uroczyste ślubowanie: „Uroczyście ślubuję zawsze myć ręce wodą i mydłem przed jedzeniem i po wizycie w toalecie”. Po takim ślubowaniu, przystąpiliśmy do warsztatów tworzenia mydeł.  Pachnące i kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. Podczas Warsztatów Mydlarskich, dzieci dowiedziały się jaka jest historia powstawania mydła, z czego tworzy się mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać mydełka glicerynowe, które już nie długo staną się nieodzownym elementem codziennej kąpieli. Bardzo dziękujemy Pani „Mydlince” za wizytę w naszym przedszkolu i  ciekawe zajęcia.