Jak to zwykle w Bibliotece bywa wszystko zaczęło się od czytania książki. Tym razem była to opowieść pt. „Die Freunde"- Przyjaciele, autorstwa Helme Heine Dzieci z grupy „Słoneczek" wysłuchały zabawnych przygód o trójki przyjaciół i łączącej ich przyjaźni, która była wystawiana na różne próby czasu. A mimo to przetrwała.

Najwięcej emocji u dzieci wzbudził epizod z jedzeniem czereśni i jego konsekwencjami. Czytanie tekstu wzbogacone było o projekcję filmu. Każdy uczestnik warsztatów na zakończenie otrzymał kartkę pocztową, którą może wysłać do swojego przyjaciela. „Słoneczka" były zachwycone tym pomysłem i z głową pełną potencjalnych adresatów wróciły do przedszkola. Wszyscy mieli okazję przekonać się ile inspiracji i ciekawych pomysłów drzemie w książkach, wystarczy je tylko obudzić.