Dzieci z grupy „Słoneczek" wraz ze swoimi Paniami odwiedziły siedzibę Biblioteki Austriackiej w Opolu.

Wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem. We wnętrzu Biblioteki, zawierającym oczywiście różnorodne książki i czasopisma zauważyliśmy od razu ciekawie ilustrowaną książkę pt. „Poczta dla Hermanna" autorstwa Toma Percivala „Słoneczka", miały okazję podczas warsztatów literackich śledzić przygody Misia Hermanna i Szopa Pracza, którzy byli oddanymi przyjaciółmi. Jednak ich przyjaźń była narażona na ciężką próbę. Szop Henry musiał zmienić miejsce zamieszkania. Przyjaciele nie chcąc tracić ze sobą kontaktu postanowili pisać do siebie listy. I dzięki temu ich więź przetrwała próbę czasu. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowieści w języku niemieckim i polskim oglądając piękne ilustracje książki. Następnie każdy z uczestników spotkania wykonał ilustracje do książki na specjalnie przygotowanej kartce pocztowej. Usłyszany tekst był bodźcem do rozmowy o prawdziwej przyjaźni, która przetrwa mimo dzielącej ją odległości.