Pomarańczowe warzywa i owoce są smaczne i zdrowe – przekonały się o tym nasze przedszkolaki podczas obchodów „ Święta Dyni, Pomarańczy i Marchewki". Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

Najpierw wszystkie grupy przeprowadziły eksperyment- mieszaliśmy różne kolory farb, aby otrzymać kolor pomarańczowy. Potem poznaliśmy krótką historię ich pochodzenia oraz walory odżywcze. Mieliśmy również okazję zrobić sok za pomocą sokowirówki, sałatkę warzywną i drążyć dynie! W tym dniu nie mogło również zabraknąć w menu zupy dyniowej. Jednak najważniejszym punktem uroczystości „Dnia Dyni, Pomarańczy i Marchewki" okazał się wybór w każdej grupie królów i królowych – czyli dzieci mających na sobie najwięcej koloru pomarańczowego!