17 listopada dzieci z naszego przedszkola miały okazję odwiedzić PGL LP Nadleśnictwo Prószków. Wizytę rozpoczęliśmy ciekawym spacerem po Ścieżce Edukacyjnej w miejscowym parku. Tam mieliśmy okazję zobaczyć różne gatunki drzew, szkółkę leśną oraz elementy charakterystyczne dla leśnego krajobrazu. Szczególnym naszym zainteresowaniem cieszyły się stacje przedstawiające oryginalne siedliska owadów i zwierząt. Z ciekawością słuchaliśmy informacji na temat pracy leśniczego, jego zadań i obowiązków. Następnie przeszliśmy do Sali Konferencyjnej, by wziąć udział w quizie o wiedzy przyrodniczej. Ostatnim elementem wizyty w Nadleśnictwie, ku uciesze wszystkich, było wspólne pieczenie kiełbasek na ogromnym palenisku. Po zakończonej wizycie wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki i obiecały, że to nie będzie ich ostatnia wizyta w tym uroczym miejscu.