Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. Jednak w tym roku Jasełka przygotowały grupy najmłodsza i średnia, a nie jak to zawsze bywało najstarsza. Wspólne kolędowanie z Babcią i Dziadkiem z okazji ich święta upłynęło we wspaniałej atmosferze.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność ponownie w świąteczny nastrój. Dzięki naszym małym aktorom na chwilę wszyscy przenieśliśmy się do Betlejem. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Mali śpiewacy wykonali ich aż ?? pani nie wiem ile? W wykonaniu strojów pomogli rodzice. Na naszej „małej scenie" przedszkolaki z dużym przejęciem wiernie odgrywali swoje role. Na zakończenie wszystkie dzieci wspólnym wierszem złożyły życzenia dostojnym gościom z okazji ich święta i wręczyły słodki upominek. Na gości i aktorów czekał słodki poczęstunek. Z kolei w grupie najstarszej przedszkolaki dla swych ukochanych Babć i Dziadków wystawiły „Opowieść wigilijną" K. Dickensa. Przedszkolaki zademonstrowały grę aktorską na poziomie profesjonalnych aktorów. Znakomicie przedstawiły życie skąpca Scrooge'a i jego podroż w towarzystwie trzech duchów: Ducha przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Po tej wędrówce Scrooge zmienił się nie do poznania. Zrozumiał, że pieniądze dają szczęście tylko wtedy, gdy mamy z kim się nimi dzielić i od tej pory stał się innym człowiekiem. Na koniec mali aktorzy przy akompaniamencie gitary zaśpiewali piosenkę „Ten szczególny dzień się budzi" , w której najważniejsze jest chyba przesłanie, żeby nie tylko w czasie Świąt Bożego Narodzenia być dobrym i mądrym człowiekiem...