W czwartek 9 października w naszym przedszkolu było smacznie, a przede wszystkim zdrowo! "Żabki" przygotowały pyszną, witaminową sałatkę, a "Słoneczka" szaszłyki owocowe. W skład zdrowych przekąsek wchodziły: banany, gruszki, jabłuszka, winogrona, mandarynki. Jednym słowem dla każdego coś pysznego.

Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Każdy dokładnie umył rączki, potem ubrał fartuszek, w których wyglądał jak prawdziwy kucharz, a następnie wszyscy przystąpili do dzieła:) . Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową i szaszłyki przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie posiłku dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Zdrowe przekąski udały się, wyszły wspaniale! By zachęcić dzieci jeszcze bardziej do spożywania zdrowych produktów obchodziliśmy również „święto marchewki i dyni". Dzieci poznawały piętra piramidy żywieniowej, dowiadywały się, że pyszne mogą być nie tylko ciasta, czy cukierki, ale i zupa dyniowa, sok z marchewki, czy pestki dyniowe. Na cześć dyni i marchewki wszystkie dzieci przebrane były na pomarańczowo.