26 września po raz trzeci grupa „Słoneczek" wzięła udział w Rajdzie Przedszkolaka organizowanym przez PTTK Opole. Tradycyjnie już, uroczyste otwarcie rajdu miało miejsce przed opolskim ratuszem. W tym roku otwarcia rajdu dokonał Prezydent Miasta Opola. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe , a od przedstawicieli Miasta Opole, lizaki.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć każda z grup ruszyła w trasę. Pod opieką przewodnika PTTK rajdowi cze poznali ciekawe miejsca Opola i usłyszeli wiele interesujących ciekawostek o swoim mieście. Finał rajdu odbył się w Amfiteatrze, gdzie zorganizowano Festiwal Piosenki. Z naszej grupy na scenie wystąpili solo: Marcel Woźniak, Mateusz Zieliński oraz Grzegorz Perucki. Nasi chłopcy jako jedyni zaśpiewali piosenki turystyczne, co bardzo podobało się organizatorom rajdu. Po występach wręczono wszystkim nagrody i ogłoszono werdykt.. Tak jak się spodziewaliśmy, zwyciężyli wszyscy występujący.