PRZYSZŁA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA WIOSNA

21 marca 2014 to jeden z tych dni w roku, na który zarówno wszystkie dzieci jak również dorośli czekają z wielką niecierpliwością. Już tradycyjnie w tym dniu w naszym przedszkolu jest bardzo wesoło i kolorowo. Dzieci przychodzą ubrane w kolorze zielonym, przyozdobione w akcenty wiosenne.

Tuż po śniadaniu, wraz z kolorowym gaikiem i kukłą ekologicznej Marzanny wybraliśmy się na salę gimnastyczną szkoły by uczestniczył w apelu zorganizowanym przez szkołę na cześć powitania wiosny. Wszystkim bardzo się podobało. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne wykonując piosenkę: „Wiosna w błękitnej sukience...". Na zakończenie wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w wiosennym, barwnym korowodzie w pobliżu przedszkola. Tam na dobre wygoniły zimę paląc kukłę Marzanny, by wyrazić swą radość z przyjścia nowej pory roku. Uczestnicząc w wiosennym pochodzie dzieci śpiewały piosenki o wiośnie oraz szukały jej oznak w przyrodzie.Wszystkie dzieci uśmiechnięte i radosne wróciły do przedszkola.