Gdy zjemy okruszki, napełnimy brzuszki

Wiedzą o tym przedszkolaki – zimą trzeba dbać o ptaki

W ramach realizacji cyklu zajęć związanych z ekologią Przedszkolaki z grupy „Żabek” uczą się dbać o zwierzęta. Wiedzą, że w okresie zimy, kiedy panują trudne warunki i niełatwo znaleźć pożywienie, należy im w tym pomagać. Wspólnie przygotowały makietę małej stołówki dla ptaszków w postaci karmnika. Codziennie też obserwują ptaszki w przedszkolnym ogródku.W praktyce dzieci realizują to poprzez dokarmianie ptaków w domowych ogródkach. Karmniki pełne przysmaków na pewno bardzo ucieszą ptaki.

Żabki dekorują pierniczki
Dzieci z grupy „Żabek "dekorowały świąteczne pierniczki. Pod okiem pani Kasi przedszkolaki malowały pierniczki lukrem, posypywały wiórkami czekolady i migdałami a następnie próbowały swojego dzieła. W sali unosił się cudowny zapach zbliżających się Świąt.

Wielki Bal w Przedszkolu.
14 stycznia odbył się bal karnawałowy dla dzieci w naszym przedszkolu . Zabawę prowadziła pani wodzirej. Starym zwyczajem ważnym atrybutem tej imprezy były ciekawe przebrania wszystkich przedszkolaków. Dzieci bawiły się wesoło, chętnie tańczyły i brały udział w różnego rodzaju konkurencjach specjalnie dla nich przygotowanych.Zadowolone, zmęczone przedszkolaki wracały do swoich sal z uśmiechami na twarzach.

Herbatka dla Babci i Dziadka
28 stycznia 2014r w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
W tych dniach dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Wnuki przygotowały dla nich specjalny program artystyczny- inscenizację przedstawienia pt. „Bal w pokoiku lal", recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe chwile pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę, kawkę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom upominki . Dziękujemy, że mimo mroźnej pogody nasi wyjątkowi Goście dopisali !!!
                                     Autor: Katarzyna Woszek